Voiko joku suositella hyvää hotellia/hostellia Kuala Lumpurista. Uima-allas olisi bonusta muttei pakollinen :)
Majoitus Kuala Lumpurista
Kuala lumpur
13999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
oltiin kualalumpurin china townissa (matkaa keskustaan n. 4 km) tammikuussa. Hotellin nimi oli d'oriental inn. Tosi edullinen hotelli ja huone oli siiti ja ilmastoitu. Ei kuitenkaan uima-allasta. Vaatimaton ja halpa paikka.
lähellä, eli kävelymatkan päässä, myös china townista oli
hotelli Swiss-garden. Hotellissa oli uima-allas, kylläkin aika
pieni. Muistaaksen neljän tähden hotelli, sellainen keskihintainen.
Hotellista kävelimme myös torneille, oli kyllä matkaa muutama kilometri.
Intialaisessa kaupungin osassa, kävelymatkan päässä KL Towerista ja KLCC:stä. Paikallinen luokitus neljätähteä, vastannee kotimaassa kolmea. Uima-allas on ja aamiainen sisältyy hintaan noin 30 €/vrk.
http://www.booking.com/index.fi.html?aid=310019;label=Bookings-fi-vJl8l2wG1ZgYKydvm4aNsQS995466906;ws=&gclid=CNCBjKjKuKACFVgs3go...
miksipä et katsoisi ihan itse... Google on hyvä apuri, jollet tiennyt.
Niinhän sitä voi, mutta näin voi myös tehdä. Voi jopa käyttää molempia keinoja... Mikäli on ongelma näiden viestien lukeminen niin siinä tapauksessa voisi olla hyvä jättää keskustelupalstoilla käynti kokonaan väliin. Katsos kun minä olen ainakin ymmärtänyt että täällä voi vapaasti vaihtaa ajatuksia ja jopa kysy muilta kokemuksia.
Ja mikäli linkkiä haluu laittaa niin voisi ainakin miettiä jotakin vähän omaperäisempää sivua kuin perinteistä booking.com
Olin Kuala Lumpurissa pari yötä Swiss Garden hotellissa. Voinen todeta hinta/laatusuhteen ihan hyväksi. Noin 50 ekee yö per huone buffetaamiaisella. Neljä paikallista tähteä. Sijainti oli loistava shoppailuun, torneille patikointiin ym. Uima-allas tosin postimerkkikokoa, mutta ei haittaa. Siellä on tosi kuuma löhötä. Itse jättäsin auringonoton vaikkapa meren äärelle. SG löytyy läheltä linja-autoasemaa,osoite tais olla jotain 117 Jalan Pudu. Hotelli Istana, on viiden tähden paikka ja huomattavasti kalliimpi (suomalaisten matkanjärjestäjien käyttämä) mut majoitusta kyllä löytyy KL.stä. Hotellitarjonta runsasta.
Pidin Renaissance Kuala Lumpur Hotellista. Uima-allas on 50 metrinen, aamiainen hyvä ja sijainti lyhyen kävelyn päässä Petronasilta ja Suria KLCC:stä.
Radius International, suosittelen. On allas ja hyvällä paikalla. >50€ yö.
Kaikki vaan patikoi KL:ssa vaikka taksi lähes ilmainen.
Yksi parhaita puolia KL:ssä on Luxus hotellien suht edullinen hintataso. Niitä kannataa katella booking.comista ja agodasta.
Itselleni mieluisin hotelli tähän saakka on ollut Maya hotelli. Vähän erilainen, mielenkiintoinen sisustus, hyvällä paikalla ja kaiken kaikkiaan tasokas. Juniorsviitti maksoi alle satasen.
Olen postimiehen kanssa tasan samaa mieltä Maya -hotellista. Design todellakin säilyy läpi linjan ja on tyylikäs kokonaisuus. Mainio hotelli 2-3 yön keskustavisiittejä ajatellen. Ehkä ei taas sovi reppumatkailijan tms. tyyliin, mutta eipä tuo varsinaisesti kalliskaan ole.
Piccolo Hotel on ihan keskustassa, kävelymatkan päässä kaksoistorneista ja isoimmista ostoskeskuksista. Hotelli on nätti ja suht halpa laatuun nähden. Ihan perushuone maksaa noin 50e yö.
Myös Flamingo Hotel on hyvä kuulemma, tutut kehuivat. Se on n. 15 min keskustasta taksilla. Rauhallinen paikka.
Molemmissa on uima-allas.
hotelleista onko tietoo