Hotel Forums

reissaaja1

Onko kellään kokemuksia Hotel Forumsista Riiassa? Olen jonkun verran arvosteluja lukenut ja ilmeisesti aamupalan tarjoilu ja tarjonta siellä tökkii ja pahasti, muuten kai suht ok paikka..? Jos jollain olisi kertoa kokemuksia hotellista niin olisi kiva ja vielä kivempi jos käynnistä siellä ei olisi kulunut kovinkaan paljon aikaa :)

5

790

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkaajakans

      Moro, luin varmaan samat palautteet eikä ne säikäyttäneet. Meitä ei haittaa vaikkemme saisikaan aamiaista eli se olisi lähinnä bonusta jos niin onnellisesti sattuisi käymään :)

      Just varasin kolme yötä parin viikon päähän ko. hotelliin. Hinta vaivaiset 66 euroa joten en valita.

    • Rigaus

      Kokemusta on Forumsista kolmen vuoden takaa...Meillä oli varmaan hotellin halvin huone eikä tilaa ollut paljoa, varsinkin kun sänky oli varsin massiivinen (mikä oli toisaalta hyvä). Mutta eipä haitannut, ei se niin ahdas ollut että olis ahdistanut koska hotellin sijainti on mitä parhain!
      Aamupalalla pitää olla vaan kärsivällinen, se ei ole tarkoitettu pikahotkaisijoille...:-) Kyllä jokaisena aamuna melko maukkaan aamupalan syödäksemme saimme. Ja kanamunan sain juuri paistettuna!
      Voisin mennä uudestaankin ko. hotskiin.

    • äiti ja tytär

      ...olin lapseni kanssa Forumsissa. Parasta tuossa hotellissa oli sijainti. Siitä oli helppo lähteä ostoksille, katsomaan nähtävyyksiä jne. Huonekin oli ihan siisti, vaikka parhaat päivänsä jo nähnytkin. Mukava henkilökunta. Aamupalalla joutui hieman odottelemaan tarjoilua, mutta ei liian kauaa kuitenkaan. Lapsikin jaksoi hyvin odottaa. Itse lähden aina matkaan sillä periaatteella, että turhista ei valitella. Jos esim. aamiaisen saanti kestää hieman kauemmin, kuin mihin on normaalisti tottunut, niin mitä sitten. Lomalla ei kuulu olla kiirettä ja uudenlainen kokemus tuo aamupalajärjestely. Voisin ihan hyvin mennä tuohon hotelliin uudestaan.

    • justers

      katsoppa www.booking.com sivulta arvosteluja

    • matkaajakans

      Nonni, hotelli testattu ja ihan ok:ksi todettu. Sijainti oli loistava. Aamiaiselle en itse vaivautunut heräämään mutta mies kävi ja sai kahvinsa aina samantien ilman jonotusta.

      Huoneet ovat pikkuruisia muttei haitaksi asti. Hiustenkuivaajan puuttuminen oli vähän harmitus. Sen pystyi kuitenkin vuokraamaan respasta latilla per tunti.

      Ihan perusmättöhotelli ja mun mielestä hintansa väärti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe