Kaksi 25-vuotiasta opiskelijaa etsii kolmatta kämppistä 1.5. alkaen Turun keskustaan/ lähialueille, kolmioon tai neliöön. Vuokraksi on suunnitelmissa 250-290€/hlö/kk. Jos tunnistat itsesi huumorintajuiseksi ja muutenkin kämppiselämään sopeutuvaksi, laita mailia:
[email protected]
tai
[email protected]
TURKU etsitään kämppistä kimppakämppään!
4
1126
Vastaukset
- kämppiss
Sähköpostia laitettu:)
-T - ellu+sussu
Haku päällä edelleen, muttei poliisikouluun. Jos etsit oikeaa kotia kahdella mukavalla kämppäkaverilla, laita vietiä tulemaan!
-Ee.- vesieläin
Hep! Mikä tilanne nyt? Otanko yhteyttä? :)
- espeepee
vesieläin kirjoitti:
Hep! Mikä tilanne nyt? Otanko yhteyttä? :)
Muistaakseni laitoin teille viestiä ja liian myöhään , mutta laitan nyt oman viestini tähän, jos joku muu näitä lukisi joskus.
Olen siis etsimässä naispuolisia kämppiksiä Turusta. Suunnitelmissa olisi muuttaa Turun keskustaan tämän kesän aikana mahdollisimman pian. Olen pian 20v. sosiaalinen erittäin luotettava tyttö ja hoidan tärkeät asiat aina huolellisesti. Tykkään kyllä juhlia silloin tällöin, mieluiten toki niin ettei kämpälle tai naapureille koidu harmia. En omista eläimiä, enkä polta ja muutenkin elän siististi.
Luultavasti aloitan opiskelut nyt Turussa tai jatkan töitä vielä vuoden, jos ei kouluun ovet aukea.
Olisin hakemassa yhtä tai jopa useampaa kämppistä. Aina halvempaa ja mukavampaa jos on enemmänkin ihmisiä. Kaksi mun lisäksi voisi olla se maksimi kylläkin.
Ota ihmeessä yhteyttä jos olet kämppistä vailla! [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747