Pari tärkeää kysymystä näkevälle.

Olen aina ollut erityisen herkkä, nyt tietoisuuteni on noussut uudelle tasolle. Tuntuu aivan kuin olisin "herännyt". Jonkin aikaa sitten tuli tunne tarot-korteista että ne on saatava. Ostin ne ja olen nyt päivittäin niillä katsellut itseäni. Siitä lähtien olen nukkunut yöt huonosti, näen ihmeellisiä unia hengistä ja korteista ja ajattelen kortteja myös usein. Onko normaalia? Jääkö korttien energia minulle jotenkin "päälle" vai mikä on?
366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pyytää hengiltäsi ja oppailtasi suojamuuri.
Sinua on kasvatettu henkisellä tasolla auttajaksi. Kokemukset saattavat olla joskun rankkoja ja kivuliaita.
Olet syntymässäsi luvannut auttaa ihmisiä. Nyt sinua opastetaan lupaamallesi tielle.
Harjoittele. Käytä apuna kuvitteellisia henkilöitä, vaikka valokuvina edessäsi. Taitosi kehittyvät. Et ole vielä valmis. Sinulla on suorittamatta asioita joiden jälkeen olet tervetullut joukkoomme.

G

Äänestä
  • vastauksesta G. Elämäni on tosiaankin aina ollut aika tapahtuma rikasta, näin kauniisti sanoen... Nyt käsitän miksi. Kiitos vielä.

    Äänestä

  • ww kirjoitti:

    vastauksesta G. Elämäni on tosiaankin aina ollut aika tapahtuma rikasta, näin kauniisti sanoen... Nyt käsitän miksi. Kiitos vielä.

    vielä hetkeksi aiheeseesi.

    sinulla on vielä paljon opittavaa, jokainen päivä on uusi oppitunti. Välillä läpäiset tunnit, välillä jäät laiskanläksylle ja opiskelet lisää.
    Näin meille kaikille tapahtuu, jokainen päivä kohtaamisineen on uusi ja innostava. Jokainen kohtaamamme ihminen kertoo meille jotain, opeteltava vain kuuntelemaan ja avaamaan silmämme.

    Ajan saatossa huomaat miten oma vanha minäsi häipyy aina vain kauemmaksi. Siitä mistä nuorempana pidit kiinni kynsin ja hampain, ei sillä enää ole väliä.
    Ehkä ne ovat olleet niitä irtipäästämisiä joita on tehtävä, jotta pääsisit eteenpäin.

    Huomaat mikä ihana helpotus kun voit vihdoin todeta " en osaa, tehdään yhdessä, en tarvitse". Päästämällä irti huomaat, että ympärilläsi on ihania ihmisiä, jaettu ilo on moninkertainen.

    Näin meitä kasvatetaan tehtäväämme.

    G

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ww kirjoitti:

Olen aina ollut erityisen herkkä, nyt tietoisuuteni on noussut uudelle tasolle. Tuntuu aivan kuin olisin "herännyt". Jonkin aikaa sitten tuli tunne tarot-korteista että ne on saatava. Ostin ne ja olen nyt päivittäin niillä katsellut itseäni. Siitä lähtien olen nukkunut yöt huonosti, näen ihmeellisiä unia hengistä ja korteista ja ajattelen kortteja myös usein. Onko normaalia? Jääkö korttien energia minulle jotenkin "päälle" vai mikä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu