Onko kokemuksia sukellusretkistä Na Trangissa? olemme ensi viikolla menossa Na Trangiin kahdeksi viikoksi (Saigonissa 3 päivää).
Na Trang
5
702
Vastaukset
Na Trangin aamujumpat on hauskoja ja meteli on kova. Samoin iltaisin isot laulubaarit. Jossain sielläpäin kyllä vuokrattiin kokonainen puulaiva, jossa oli kolme kundia töissä. Ruoka ja palvelu pelasi. Oikeasti se oli olevinaan sukellusretki, mutta saatiin vain karmeat neuvostoaikaiset sukelluslasit ja sitten vaan korallien päälle. Ne oli valtavan kokoisia, pimeitä ja pelottavia. Mutta hauskaa oli. Phu Quochin saari on makee, menkää sinne mieluummin, vain tunnin lento Saigonista.
- Snorklaajatar
Kysyjä kai tarkoitti sukellus- eikä snorklausretkiä...
Itse en käynyt sukeltamassa mutta kyllä ne Nha Trangissa järjestää.
Jo snorklauskin on mieletön kokemus kun näkee ihania kaloja ja koralleja.
Paljon on matkanjärjestäjiä sukellukseen, kannattaa kysellä oppaalta tai hotellista.
Paikka on kiva, oikein mukavaa matkaa! - lomatunnelmissa
Snorklaajatar kirjoitti:
Kysyjä kai tarkoitti sukellus- eikä snorklausretkiä...
Itse en käynyt sukeltamassa mutta kyllä ne Nha Trangissa järjestää.
Jo snorklauskin on mieletön kokemus kun näkee ihania kaloja ja koralleja.
Paljon on matkanjärjestäjiä sukellukseen, kannattaa kysellä oppaalta tai hotellista.
Paikka on kiva, oikein mukavaa matkaa!kiitos tiedosta snorklaajatar ja sehän ole mie: olenkin kyllä kurkannut sivuilta että Nha Trangissa on Padi-keskus, ei muuta kuin kamat vuokralle ja kaloja tiiraamaan, snorklausta toisena päivänä sitten.
Aamujumpat...kiinnostaa..ehkä jokunen makkara mahasta lähtisi eikä vaan tule ajatellen herkkuruokia mitä siellä on odotettavissa.
Matkalaukku melkein pakattu. - snorklaajatar
lomatunnelmissa kirjoitti:
kiitos tiedosta snorklaajatar ja sehän ole mie: olenkin kyllä kurkannut sivuilta että Nha Trangissa on Padi-keskus, ei muuta kuin kamat vuokralle ja kaloja tiiraamaan, snorklausta toisena päivänä sitten.
Aamujumpat...kiinnostaa..ehkä jokunen makkara mahasta lähtisi eikä vaan tule ajatellen herkkuruokia mitä siellä on odotettavissa.
Matkalaukku melkein pakattu.Joo, ruuat ei ole lihottavia mutta ne kakut ja leivonnaiset!
Mutta lomalla ei kannata ajatella kaloreita, ja hiki lentelee kuitenkin, eihän siinä liho ;=)
Mukavaa reissua edelleen!
ps. kovat aurinkosuojat päälle!
- suosittelen..
kestää vuokrata mopo niin käykää tuolla:
http://www.vietnamcheaptours.com/travel-packages/depart-from-central/nha-trang-dalat-mui-ne/Yangbay-waterfall-Tour-1-day.html
Thac Yang Bay -putouksilla. Päivän reissu, about 50 km sivu. Eväät mukaan ja on tosi relax meininki, keskellä viidakkoa, sademetsän uumenissa ja jokivesi mukavan vilpoista. Pääsee sinne autokyydilläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1026651KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696221Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603093Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112574Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082225- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341365Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237