Hanoi Rocksin tapaista hyväntuulen Glam rock musiikkia SULLE

niceday

Moikka!
Käykää tsekkaamassa Reckless Loven musiikkia -> http://www.myspace.com/recklessloverocks
bändin ensimmäinenstudio levy eli hyväntuulen glamrock levy julkaistu 24.2!!!

Kuopiosta lähtöisin oleva Reckless Love on suomalainen veriso 80 luvun lopun tukkahevibändeistä. Ulkonäöstä voi heti päätellä, millaista musiikkia yhtye esittää. Kun levyn panee pyörimään, on asia viimeistään täysin selvä.

Reckless Loven glamrock on täynnä hyviä ja TARTTUVIA kertosäkeitä. Sanoitukset kertovat lähinnä naisista ja naimisestä. Tämä voi aiheuttaa kovia ennakkoluuloja, mutta samanlaista tavaraa tekivät ja tekevt vieläkin amerikkalaiset Poison, Warrant, Kiss, Ratt, Def Leppard ja monet muut, joilta Reckless love on ottanut vaikutteita.

Suomen markkinat ovat automaattisesti LIIAN KAPEAT tällaisille orkesterilla, mutta maailma voi olla avoinna. Reckless Loven musiikki tarttuu kuin takiaispallo, joten tyhjin eväin ei tarvitse lähteä liikkeelle.

Näyttääkö tai kuulostaako laulaja Olli Herman tutulta? Jep! sama mies joka oli Dave Leppardin kuoltua Crashdïetissä!

15

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • v*ttu

      mitä puhetta. Joo Recless Love on iham hyvä bändi ja näin, mut ei se mitään 80- luvun rockia oo. Recless Love on hyväntuulinen, Rockbändin ei kuulu olla ulospäin hyväntuulinen. Tarkoiten, ettei joku Hanoi Rocks hyppinyt lehdistölle ja sanonut että on hyväntuulinen, mutta Hanoi Rocksilla oli silti hauskaa. Olen kyllä sitä mieltä, että parempaan sunntaan ollaan menossa, mutta että tuota sanotaan glamrockiksi, jotkut jopa kasariheviksi, niin painukiin hevon kuuseen! Recless Love soittaa hyvää musiikki, joka ei ole rockia. Ulkonäkö vain jotai sinne päin. Ulkonäkökin on matkittu suoraan Hanoi Rocksilta. Nimikin tulee Guns N' Rosesin kappaleesta Recless Life.

      • ruputtih

        Van Halen kopio ihan liveä myöten. Hyviä keikkoja tosin. Jannut on taasen aika mulkkuja. Fanitytöille toki mielistellään.


      • iygiuyg8uyguyg
        ruputtih kirjoitti:

        Van Halen kopio ihan liveä myöten. Hyviä keikkoja tosin. Jannut on taasen aika mulkkuja. Fanitytöille toki mielistellään.

        Ihan paskaahan tuo Reckless Love on. Pellemusiikkia.


      • evol
        iygiuyg8uyguyg kirjoitti:

        Ihan paskaahan tuo Reckless Love on. Pellemusiikkia.

        Joo kyllä näin on ja jannut ihan perseestä.


    • okuhte

      Tämä Reckless Loven uusi sinkku "hot" ei ainakaan kuulu genreen "glam rock", olen vähän pettynyt. Toivoin, että kyseinen yhtye olisi ollut menossa raskaampaan suuntaan, toisin kävi. ;(

    • iloverecklesslove

      Reckless love ei oo kopioinu kenenkää musaa, vaan soittaa aivan omanlaista musaa, ja kaiken lisäks hyvää sellaista!!!!!!!!!!

    • Kakarat_tietää..

      Heh onhan kaikki niiden maneeritkin täysin van halenilta :) Jospas tyttöparka katsot muutaman Halenin videon vaikka youtubesta.

    • hyvä herra / rouva niceday.

      Älä sitten enää koskaan, ikinä, vertaa tota kyrvätöntä mikkihiiri-kitinää Hanoi Rocksiin.

    • perjantai-ilta

      ei tuota muka-rockbändiä voi vakavasti ottaa.

    • lllllllllllll

      ihq

    • hhanoifani

      duanzz olen kanssasi samaa mieltä että Recless lovea ja Hanoita ei todellakaan ikinä pidä verrata toisiinsa! Recklessin musiikki on säälittävää ruikutusta, Hanoi puolestaan kunnon musiikkia.

      • Jeps.. Hanoilla oli tunnetta, sielua, fiilistä musiikissa..livenä, pakahduttavaa ja se välittyy taltioinneista..
        RL taasen väkisin stdioväännettyä yltiökaupalliseksi vedettyä saissea.


    • olli is best

      kuulkaas kaikilla on oma musa maku ja RECKLES LOVE ON IIIHAAAN SIKA HYVÄ... Tää on sitten mun mielipide ja hanoi on perseestä..... ei khyl hanoi on ihan yhtä hyvä,mutta älkää haukkuko ollia se on best of the best

      • hanoiko

        samaa mieltä ollaan olli is best. olli on parhain.. parempi ku joku hiton hanat auki paska...


    • Jorma Ollila

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Bus Fi Jaanalta onnistui kusetus

      Bus Fi Jaana Bernadotte-Colangelo päätti hoitaa sitten Nykissä perheensä raha-asiat kerralla reilaan veronmaksajien ylen
      Maailman menoa
      72
      5578
    2. Joko kyllästyttää ?

      Tämä nillitys siitä mitä palstalla saa ja ei saa tehdä? On jo niin vanha juttu rekatut vastaan anot. Aivan turhaa sha
      Sinkut
      385
      2173
    3. Tuliko mies yllätyksenä

      etten oo niin helppo ja kiltti, kuin ehkä luulit? Kiltti ja lempeä ulkokuori, mutta kuitenkin oma tahto :)
      Ikävä
      111
      1920
    4. OLIKO PUOLANGALTA

      Iltasanomat uutisoi tänään että Kainuussa oli joku lahopää saanut vankeusrangaistuksen kun oli käynyt koululla opettaja
      Puolanka
      18
      1510
    5. Tilanne on vakava koska rakastan sinua

      Tilanne on oikeasti paha. En yhtään tiedä haluatko olla vain kaveri vai jotain enemmän. Ei sellaista voi suoraankaan kys
      Ikävä
      86
      1465
    6. Nytpähän tiedän totuuden

      Ei muuta sanottavaa.
      Ikävä
      41
      1393
    7. Ketkä Sysmässä riitelevät?

      Tällä palstalla on moitittu Sysmän päättäjiä riitelystä. Luin Yle Lahden jutun kunnanjohtajan erottamisesta ja järkytyin
      Sysmä
      47
      1334
    8. Seuraavan kerran kun nähdään

      Jos ollaan kahden niin yritän puhua tavallista suorempaan. Haluan nimittäin sinut ja niin kauan kuin on mahdollisuus...
      Ikävä
      46
      1318
    9. Mies , mikä olet horoskoopiltasi

      Ja tiedätkö mikä on kaipaamasi naisen horoskooppi?
      Ikävä
      84
      1189
    10. Sinä nainen mielessäni

      Tänäänkin olisi hyvä sää kipitellä luokseni. Tule paijattavaksi ja puristeltavakseni.
      Ikävä
      47
      1000
    Aihe