Kännissä on NIIN upeaa

Kusipfäggfhfgfh

Noin kahdentoista nopeasti nautitun ravintola-annoksen jälkeen alan tehdä niin hulluja ja mielipuolisia asioita, että selvyyden tilassa ne eivät päähäni pälkähtäisi. Saatan huutaa täyttä kurkkua vastaantulijoille, rikkoa ikkunoita ja kusta pitkin lattioita. Olen juonut 18-vuotispäivästäni yhtä soittoa (nyt siis vuoden ajan), mutta jo 15-vuotiaana oivalsin RAKASTAVANI ihanaa humalatilaa!! Miksi monet silti valittavat alkoholin käytöstäni? Eihän siitä ole minulle tai muillekaan mitään haittaa. Toivon, että voisin loppuelämäni vain ryypätä.

10

362

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin miksi?

      No miksi et voisi ryypätä loppuelämääsi?

    • .

      hitaaseen itsemurhaan, ja sen käyttöä tai liikakäyttöä ei ole kielletty missään.
      Voit viinalla tuhota itsesi aivan vapaasti.

    • I-

      Heikot sortuu elontiellä. Jotkut aiemmin jotkut myöhemmin.

    • Luultavasti ryyppäätkin loppuelämäsi.

    • fgdff

      mikset voisi. Voi vaan olla lyhyt se loppuelämä.

    • Veroja maksava

      Olet yhteiskunnan syöpä. Sinun pitäisi tehdä töitä kaikkien hyväksi ja maksaa veroja, eikä olla loinen.

      • goppola

        Siellä taas yksi marttyyri-kansankynttilä


    • 10+14

      Itekkin kuseskelen ihan minne sattuu ja särjen paikkoja sekä huudan ja möykkään kun tarpeeksi humalassa olen. Soittelen myös puhelimella keskellä yötä ihan kenelle sattuu. Kenenkään kimppuun en kuitenkaan käy. On mukava feelis koheltaa kännissä, aamulla kyllä sitten vitutus on kova kun alkaa palautua mieleen mitä on tullut tehtyä.

    • Lasolarska

      Ennen pitkää toleranssisi kasvaa -> annosten määrä kasvaa, jotta saisit kännin päälle -> krapulat kovenevat ja rahaa palaa aiempaa enemmän. Kun kännäät tarpeeksi paljon et saa enää kunnon nousuhumalan tunnetta vaan tulee pöhnä, muistin menetys ja sammuminen. (Jos kännäät suurella määrällä olutta sänkyyn kusemisen riski on huomattava).

      • haitat

        kestää hyvin, jos palkintona on jokapäiväinen viinapullo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      96
      3217
    2. 69
      1109
    3. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      23
      1028
    4. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      72
      1010
    5. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      313
      941
    6. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      141
      823
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      794
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      53
      705
    9. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      701
    10. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      265
      665
    Aihe