Noin kahdentoista nopeasti nautitun ravintola-annoksen jälkeen alan tehdä niin hulluja ja mielipuolisia asioita, että selvyyden tilassa ne eivät päähäni pälkähtäisi. Saatan huutaa täyttä kurkkua vastaantulijoille, rikkoa ikkunoita ja kusta pitkin lattioita. Olen juonut 18-vuotispäivästäni yhtä soittoa (nyt siis vuoden ajan), mutta jo 15-vuotiaana oivalsin RAKASTAVANI ihanaa humalatilaa!! Miksi monet silti valittavat alkoholin käytöstäni? Eihän siitä ole minulle tai muillekaan mitään haittaa. Toivon, että voisin loppuelämäni vain ryypätä.
Kännissä on NIIN upeaa
10
362
Vastaukset
- niin miksi?
No miksi et voisi ryypätä loppuelämääsi?
- .
hitaaseen itsemurhaan, ja sen käyttöä tai liikakäyttöä ei ole kielletty missään.
Voit viinalla tuhota itsesi aivan vapaasti. - I-
Heikot sortuu elontiellä. Jotkut aiemmin jotkut myöhemmin.
Luultavasti ryyppäätkin loppuelämäsi.
- fgdff
mikset voisi. Voi vaan olla lyhyt se loppuelämä.
- Veroja maksava
Olet yhteiskunnan syöpä. Sinun pitäisi tehdä töitä kaikkien hyväksi ja maksaa veroja, eikä olla loinen.
- goppola
Siellä taas yksi marttyyri-kansankynttilä
- 10+14
Itekkin kuseskelen ihan minne sattuu ja särjen paikkoja sekä huudan ja möykkään kun tarpeeksi humalassa olen. Soittelen myös puhelimella keskellä yötä ihan kenelle sattuu. Kenenkään kimppuun en kuitenkaan käy. On mukava feelis koheltaa kännissä, aamulla kyllä sitten vitutus on kova kun alkaa palautua mieleen mitä on tullut tehtyä.
- Lasolarska
Ennen pitkää toleranssisi kasvaa -> annosten määrä kasvaa, jotta saisit kännin päälle -> krapulat kovenevat ja rahaa palaa aiempaa enemmän. Kun kännäät tarpeeksi paljon et saa enää kunnon nousuhumalan tunnetta vaan tulee pöhnä, muistin menetys ja sammuminen. (Jos kännäät suurella määrällä olutta sänkyyn kusemisen riski on huomattava).
- haitat
kestää hyvin, jos palkintona on jokapäiväinen viinapullo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560