vuotta muita myöhemmin eläkkeelle. Eläkkeet ovat niin pienet, että on pakko painaa pari vuotta kauemmin, kun muut.
Viljelijät joutuvat
jäämään kaksi
19208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
sortamista tämäkin
45 vuotiaina ettei niin poruutettas surkeita pummi mikä pummi.
Missäs 2121pummin verotiedot viimevuodelta viipyy....
Vai onko tilinauhat ja veroilmoitukset hävöksissä....
Monta kertaa mutta ylläpito poistaa ne heti.Kun vaan maajussit maksaa ja muutenkin huolehtii maan hyvinvoinnista tämän palstan mukaan muut tiedot heti pois.
Aika nopeesti ne on poistettu kun kukaan ei ole niihin reagoinut....
täällä muu kuin jussin itku kuinka kaikki sortaa pilkkaa vainoaa vittuilee kaiken hyvän tekijöitä ruokkioita ainoita veronmaksajia koko maan pelastajia ikälopulla traktorilla(yhdellä) kyntäviä kyväviä puivia kuivaavia lopun ajan makaavia osakkeita ostavia 24/7/365 4€/h 85 v eläkkeelle100€/kk köyhänä kaikkensa uhranneena unohdettuna syrjään heitettynä sodat ja traktorimarssit käyneenä pilkkaa kuuntelemaan joutuu.Pitäs pysyä.
palkankorotukset juoksee joka vuosi, viikonloput on vapaat, on kesä ja talvilomat, pekkaset ja pitkätvapaat ja juhlapäivät ilman muuta.
Ruoka halpenee ja rahaa jää yllin kyllin kaikkin hilavitkuttimiin ja ulkomaanmatkoihin.
Eihän tälläinen ihminen voi käsittää mitä tarkoittaa, kun rahat menee tuotantoon.
Turhaan meidän viljelijöiden on duunareita syyllistää jos he saavat kohtuullista palkkaa työstään.
On pitkässä juoksussa hyvä,että he vaurastuvat ja näin ollen pääsääntöisesti pikkuhiljaa unohtavat vasemmistolaisen aatemailman,kun saavat maistaa keskiluokkaista menestyksen mannaa..
Näin ollen saadaan heistäkin omilla aivoillaan ajattelevia yksilöitä,jotka todennäköisesti hyväksyvät myös oman maatalouden meidän suvereeniin maahamme.....
Tällä politiikalla duunarin vaurastumisesta.Kapina on todennäköisempi vaihtoehto.Ihmiset kun tostaa historiaa.Mitään ei opita tai unohdetaan opit.
Mieti vähän ammattimiehen keskipalkka n.3400 e/kk.
Jos tidät mikä se on.
Juu ei semmosta palkkaa olekkaan josta ei verottaja omiaan ottas....
ammatin valinta on oma vaihtoehto, pitää ryhtyä duunariks sillä asia on hoidettu, vaikeutensa on siinäkin, sittenpä tietää mistä puhuu.
ojaa lapiolla meinaan että kyllä se viljeleminen duunia on kovaa onkin
viljelystä oli puhe, lapiolla ojaa on kaivettu tontilla, peltoojaa en ole kaivanut. Eikös tuo lapiolla ojankaivuu ole mennyttä aikaa.
-
-
-
.-.-.-.-.-