Hyvä USB -Tikku jolla voisi pelata.

Hei!

Olen ajattelut hankkia usb-tikun johon laittaisin muutaman pelin niin millaisen tikun pitäisi hommatta että peli pyörisi? (tarkoitan että usb tikku lukee tarpeeksi nopeasti)

Sopiiko Kingston 16GB Capless DataTraveler USB 2.0 tähän tarkoitukseen?`


Kiitoksia =)
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin golfpallon muotoinen usb muisti löytyy, mutta kestääkö driverilla pitkiä yli 200 metrisiä?
Toinen keino on että kiinnittää muistiin kanan sulkia ja pelaa sulkapalloa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MonkeyDude kirjoitti:

Hei!

Olen ajattelut hankkia usb-tikun johon laittaisin muutaman pelin niin millaisen tikun pitäisi hommatta että peli pyörisi? (tarkoitan että usb tikku lukee tarpeeksi nopeasti)

Sopiiko Kingston 16GB Capless DataTraveler USB 2.0 tähän tarkoitukseen?`


Kiitoksia =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu