2001 vs 2009

HIMOOSA

7

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • That's all

      kuvissa ihan sikahyvännäköinen!

      • Who'sB.

        Kummat ovat paremmat hiukset? Suorat vai kiharat?


      • That's all
        Who'sB. kirjoitti:

        Kummat ovat paremmat hiukset? Suorat vai kiharat?

        kiharat ...Suoratkin on kivat..


    • meliini

      Molemmissa kuvissa kyllä aika namu, mutta jotenkin Michael vaikuttaa paljon virkeämmältä ja jopa nuoremmalta 2009-versiossa. Tietty hymykin vaikuttaa siihen, mutta Invicible-aikoinahan Michael oli todella väsyneen ja uupuneen oloinen. Ja nuo kiharat... Oi, onneksi hankki ne takaisin.

      • Hmmm...

        Olen ihmetelly mitä Michaelille tapahtu Invinciblen aikoihin. Hänen ulkonäkönsä romahti kyllä jonkin verran. Uusi nenäleikkaus ja hänen ilmeensä alkoin näyttämään hyvin väsyneeltä. Jossain 2000-luvun puolivälissä Michaelin kasvoille alkoi taas palautumaan se sama 90-luvun hymy ja virkeys.

        On spekuloitu, että Michaelin kasvoihin laitettiin liikaa botoxia 2000-luvun aslussa uuden nenäleikkauksen johdosta, mikä aihetti kasvoissa jonkinlaisen halvauksen. Huomaa selvästi tuosta Michaelin ylähuulesta.

        Verratkaa vuoden 2001 ja 2009 kuvia keskenään. Huomaatte, että vuoden 2001 kuvassa Michaelin ylähuuli on kuin halvaantunut.

        Tässä kuva maaliskuulta 2009 Lontoosta:
        http://mjjgallery.free.fr/2009/appearances/o2press/076.jpg

        Tuossa kuvassa Michaelilla on taas se virkeys kasvoillaan. Arvelisin, että jossain 2005 vuoden paikkeilla Michaelin kasvoihin alkoi tulla jonkinlaista eloa.

        Wikipediasta pätkä: Botuliini poistuu elimistöstä hitaasti, yleensä 2-3 kuukaudessa, mutta joskus se voi viedä jopa vuosiakin.


    • King of Pop

      siinä Michael on enempi oma ittensä, iloinen, kiharahiuksinen, herkkä legenda. 2001 on kans ihan ihku mut muistuttaa vähän tavanomaista "Idols-popparia"

      • Dontwalkaway

        2009:ssä on mielestäni kivemmat hiukset. mä tykkään molemmista hiuksesta paljon, mutta kummiski noi kiharat hiukset on paremmat mielestäni :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      162
      6077
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      57
      4645
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4400
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4249
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2652
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2142
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1632
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      126
      1479
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1421
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1308
    Aihe