Sektio/Jorvi

Saako nykyään Jorvissa vauvan heräämöön?? Kuulin sellaista juttua jokunen kk sitten, pitääkö paikkansa?
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vuosi sitten ei saanut vauvaa, edes isä ei saanut tulla sinne. Enkä ymmärrä, miksi siihen olisi tullut muutos. Heräämö on kuitenkin kaikkien leikkauspotilaitten käytössä, ei pelkästään sektioäitien. Ei sinne haluta mitään ylimääräistä riskiä bakteerien leviämiseen.

Äänestä
  • Jorviin, sillähän se selviää. Kuulemasi lienee huhua..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kertokaa... kirjoitti:

Saako nykyään Jorvissa vauvan heräämöön?? Kuulin sellaista juttua jokunen kk sitten, pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu