Vuokra-asunnon etsiminen toivotonta

Olen aikuinen, maksukykyinen, en tupakoi, en möykkää ja olen muutenkin mukava. Ongelmani on se, että omistan kissan (joka on myös siisti, hiljainen eikä riko paikkoja), joten on aivan turha etsiä vuokra-asuntoa keskustasta, kun kaikissa ilmoituksissa on lemmikkikielto. :( Kissasta en luovu.
1245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

laita ilmoitus lehtiin. itse teen aina niin enkä kyttää ilmoituksia. ilmoitus poikii aina monta soittoa ja sitten vaan tutustumaan kämppiin ja valitsemaan paras päältä. Helppoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuokralle keskustaan kirjoitti:

Olen aikuinen, maksukykyinen, en tupakoi, en möykkää ja olen muutenkin mukava. Ongelmani on se, että omistan kissan (joka on myös siisti, hiljainen eikä riko paikkoja), joten on aivan turha etsiä vuokra-asuntoa keskustasta, kun kaikissa ilmoituksissa on lemmikkikielto. :( Kissasta en luovu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu