Nyt se sitten kävi mulle vaikka aina sanoin ettei koskaan. Tutustuin muovialalla yhteen ihanaan mieheen ja vuosia sitten jo silmäpeliä pidimme. Ei siinä mitään kai nyt jokainen joskus silmäilee vaikka olisikin suhteessa. Nyt sitten jokin tovi sitten tapasin tämän ihmisen asioimassa yhdesä paikassa ja rupesimme juttelemaan. Siitä se ajatus sitten lähti niin sanotusti. Olen ihan hulluna kys. mieheen ja olemme viettäneet uskomattomia hetkiä kun hänen vaimonsa on ollut vuorotyön orjana, kerran jopa heillä kotona(hyi minua).
Tästä on jo jokin aika ja vihelsin pelin poikki koska alkoi tulla liian raskaaksi tämä homma. Nimittäin niin että teen työtä samassa sairaalassa kuin tämän miehen vaimo on työssä.. Ei ole kivaa törmätä häneen kun olen lainannut hänen miestään.. Heillä on käsittääkseni kaksi lastakin molemmat noin 5-6v iässä kaiketi.. Olisiko lapsille tuossa iässä miten suuri pamaus jos ero tulisi vai odottaisinko pari vuotta..
Mies kertoo että tämä tulisi olemaan vaimolle iso läjäys koska hyvinhän heillä ihan menee..
Hyi että miten musta tullut tälläinen iljetys.
Tästä on jo jokin aika ja vihelsin pelin poikki koska alkoi tulla liian raskaaksi tämä homma. Nimittäin niin että teen työtä samassa sairaalassa kuin tämän miehen vaimo on työssä.. Ei ole kivaa törmätä häneen kun olen lainannut hänen miestään.. Heillä on käsittääkseni kaksi lastakin molemmat noin 5-6v iässä kaiketi.. Olisiko lapsille tuossa iässä miten suuri pamaus jos ero tulisi vai odottaisinko pari vuotta..
Mies kertoo että tämä tulisi olemaan vaimolle iso läjäys koska hyvinhän heillä ihan menee..
Hyi että miten musta tullut tälläinen iljetys.
Vastaukset 56
Vanhimmat
kiinnosti kuin kilo paskaa
iljetys, ja siitä miehestä kans. Jos naimisissa olevan miehen kanssa vehtaat, niin voit olla varma, että peli saattaa jatkua sitten jonkun toisen kanssa sitten kun hän on eronnut ja te kaksi naimisissa.
Ei etsi muuta kuin vähän piristystä vaikka menee kotona hyvin, säälittävä tapaus
Tiedätkös - taitaa olla samanlainen säälittävä iljetys itelläs...
Me miehet nimittäin (ja te naiset myös) ollaan tällaisia.
Se on nimittäin niin, että luontojaan apinat ja myös ihmiset EI OLE monogaameja,
vaan parittelevat kaikkien sopivien parittelukumppaneiden kanssa.
Ja mitä sitten?
Kuluuko ne vehkeet siitä?
Oletko joku omistushaluinen?
Minä en koe menettäneeni mitään, jos akka joskus käy vieraissa.
Mitä olen menettänyt? Panon?
Ei se ole mitään pois minulta.
Olet tunne-elämältäsi köyhä psykopaatti, ellei salailu ja valehtielu tunnu yhtään väärältä.
Onneksi olkoon, olette löytäneet kaltaisenne.
Tuollainen salarakas virkistää kummasti, ei sinun tarvitse muista välittää, kuhan ootte onnellisia ja vietätte kivoja hetkiä yhdessä.
Olen naimisissa oleva mies,ja minulla on koko avioliiton ajan(20v) ollu joku salarakas,kyllä hänelle on tullu puhuttua palturia erosta ja rakkaudesta ja naimisiinmenosta,mutta koskaan en tosissani ole aikonutkaan erota vaimostani jonkun ukkomiesten panopuun takia,enkä semmoista nyt ainakaan veisi vihille,olen näitä naisia käyttäessäni huomannu että miten helppo niitä on kusettaa,usko vain sinäkin Marttiina mitä se muovialan miehesi sinulle lepertelee,ainoona päämääränä pöksyihin pääsy.
Sinä, nimimerkki touhu terppa, kuulostat varsin rehdiltä suomalaiselta mieheltä. Onnea valitsemasi elämäntavan johdosta. Naiset on tehty käytettäviksi ja pois heitettäviksi kuin halvat rukkaset. Johan tämän kaksikymmentä vuotta aviossa ollut ukkomies ymmärtää. Toivottavasti edes ammatti, asema, raha tai muu sellainen kiva korvaa tätä pikku vikaa, että ihmisestä on tehty esine.
...mutta onneksi meissä naisissakin on sellaisia, jotka tekevät aivan samaa....eli voi kuule, voi olla että vaimokullalla on kans jonkinlaista vipinää kodin ulkopuolella...mutta sehän onkin sit aivan suotavaa, tasa-arvon nimissä....
Kylläpäs nautinto ja lihan himo paistaa kirjoituksestasi. Melken näen, kuinka toivot petetyn naisen lukevan juttuasi... Olisikohan parempi, että kirjoitat vuodatuksesi suoraan tälle naiselle?
Helvetin idiootti!Pilaat elämäsi, lapsiesi lapsuuden ja he tulevat muistamaan sinut aina paskaäitinä, joka ei heistä välittänyt.Siis kyllä välitit, mutta se ei åaljoa auta.IDIOOTTI!MONSTERI!HYPPÄÄ KAIVOON, JA KIIPEÄ SIELTÄ POIS!
haluaa varmaan, että tämä paljastuisi täältä netin kautta. Kaupunki, kaikkien kolmen ala tiedossa, lapset yms. ei oo varmaan kovin vaikea päätellä jos liippaa itseä läheltä... voi että, ei tee aloittajallekaan hyvää tälläinen 'mainos' asiasta...mies tuskin ilahtuu.. toivottavasti asiat suttaantuu vielä ja ei tuu haavereita!
Olen päivät lihaalalla, ja illat alalihalla
Joo ei ollut tarkoitus kirjoittaa näin selventävästi että tunnistaa.
Salarakas on kuin olis paska pöksyssä ja vetäis vain peitoksi jalkaan uudet farkut. Kukin voi päätellä, onko olo onnellinen.
Ps. Joillakin on siksi puhdas omatunto, koska he eivät käytä sitä.
Kyllä mun mielestä minun salarakkaat ovat olleet ihania,he panostavat siihen yhteiseen aikaan: seksikkäillä asusteilla,huumaanalla tuoksulla,ihanalla seksillä ja siitä tulee niin ihanan tuhma ja syntinen olo ja "jälkimaku"
Tuliko aloittajalla mieleen, että miehesikin voi vierailla suomi 24 joensuu-palstalla.
Mahtaa ilo irrota, kun tunnistaa vaimonsa täältä "salarakkaan kanssa vehtaamassa"...
Suositteletkos äidillesi, isällesi, sisaruksillesi ja lapsillesi salarakkaita?
... näitä muijia nimitettiin aikoinaan "jakorasioiksi", mutta nykyisin se on "bioboksi".
Aika hyvin toi tieto leviää näistä.
Välillä oli aika hiljaista, mutta nyt on taas rouva koukussa.
nuoruuttani ja en suosittele PILAAMAAN MUITTEN VIATTOMIEN IHMISTEN ELÄMÄÄ, ENKÄ OMAASIKAAN. PISTE.
Toivotan rouvallesi viisautta.
käsitystä siitä, että kaikki sairaanhoitajat on leväperseisiä huoria.
Asioilla taitaa olla toinenkin puoli. Määrittelisitkö samalla sen vastakkaisen puolen eli miehen...
Kuulkaahan te yleistäjät,minä olen ainakin vehdannut vaikka minkä ammatin omaavan naisen kanssa ja pääsääntöisesti kaikki ovat osanneet "rakkaudenkielen"erinomaisesti,ainakin paremmin kuin oma vihitty "kotini hengetär" minulle vieraat naiset ovat suuri piristys ja sillälailla jaksan kestää nykyistä avioelämääni.
polygamistit.. ja teistä on sitten mukaavaa lurpsutella ehkäpä noin 5 sitten käytettyä juttua toisen jäljiltä.. takaan että ette ymmärrä moniavioisuutta mutta silti nämä tälläiset hommat kiinnostavat.. kun toinen toteaa "ettei vaimo kotona ymmärrä" vaikka mistäs te tiedätte kuinkä hyvin ymmärtää ja antaa.. vaikkapa juuri 5 minuuttia sitten.. edellisenä yönä.. ties kuinka monta kertaa.. hehehe
ON SYYTÄ VAROA, ETTEI NAPPI OSU OTSAAN? KUKAAN EI TIEDÄ, MITÄ MIEHEN AIVOISSA TAPAHTUU, KUN SAA TIETÄÄ TULLEENSA PETETYKSI. NYTKIN LINNOISSA ISTUU 36 VAIMONSA MURHASTA TUOMITTUA ELINKAUTISTUOMIOTA. ETTÄ VÄHÄSEN JÄRKEÄ KÄTEEN JA SINNE AIVOIHIN, ETTEI TULE RUUMIITA?
"Vahvistaa käsitystä" ja "kaikki"??? Eihän se mitään silloin vielä vahvista. Ei pitäisi käyttää sanaa "kaikki", jos joku tarina tai kenties kokemuskin sairaanhoitajista on olemassa. Taitaa olla vain kirjoittajan päiväunia. Kovasti ollaan naisia huorittelemassa, mutta onhan näissä muhinoissanne miespuolinenkin mukana. Miksikäs häntä sitten tituleerataan?
Touhu Terpalle vielä terkut. "...olen ainakin vehdannut vaikka minkä ammatin omaavan naisen kanssa..." Päiväunelta tuokin kuulostaa. Voihan sitä näppiksen ääressä kuvitelma ja totuus hämärtyä, kun oikein innostuu. Ja kukas se on sanonut, että se sinun "hengetär" reissujesi aikana siellä kotosalla yksin viihtyy...? Saattaahan se vaimoke imeä omaa pirteyttään muualta, että kestää kaltaistasi ruiskumestaria.
Vaimo tietenkin touhuaa mitä touhuaa,ei minulla ole omistusoikeutta kehenkään ihmiseen,ja mistäpä minä tosiaan tietäisin mitä ja kenen kanssa vaimo vehtaa tai on vehtaamatta,jokaisen meistä on itse kannettava tekemisiemme seuraukset ja maksettava laskut,välillä katkerat ja välillä makeat,itse olen tieni valinnut. Onpahan sitten kiikkustuolissa mitä muistella,mutta lastenlapsille kerrotaan vaan nalle puhista ja aku ankoista.
Päiväunelmat! Vain idiootit uskoo sinun vuodatustasi. Jatka vain karvaisten sääriesi ajoa, samalla
kun hieromasauva tärisee perseessäsi!
Vai molemmat saman mulkun jatkona.....buuhahaha
Tiedäthän sen.... ilmastointi vai kangasteipillä?
olet fiksu ihminen...ettet jopa pohjois-karjalan...fiksuin..ja onneksi kirjoittelit tänne palstoille...että tiedämme että jollalin on kaikki lepakot yläpäässä kunnossa..::(
toivottavasti joku tekee sulle kans joskus paskatemput olemalla sun miehes kans!! en voi sulattaa tuollasta! miettisit vittu omalle kohalles miltä tuntus olla sen naisen asemassa!kunpa kaikki tajuais pysyy erossa varatuista niin eipähän tarviis kenenkä kärsii petetyks tulemisesta!!vittu että pistää vihaks!
toiv.tulet järkiis ja jätät sen äijän,tai ainakin joku kusauttaa teidät,ihan oikein ois teille molemmille!!huh huh!!
"Paskatemput"? Eikö normaali seksi enää riitäkään?
Löysitkö hyvän uran kun, kun sait siihen vinkin. Käytä vaan uraa ahkerasti, sitten vaihdat taas uraa.
Oman urani olen jo valinnut, enkä vaihda sitä kakkoslaatuun.
"toivottavasti joku tekee sulle kans joskus paskatemput olemalla sun miehes kans!!"
Jos otta itselleen pettävän puolison, saa itselleen pettävän puolison.
Mihinkäs sitä nyt seepra pääsi pilkuistaan.
Voisitko kertoa että missä sairaalassa ?
PKKS
Alli, kiunka saatoit?
Olit hyvä työtoveri!
Moi !
Kielletyn hedelmän maku kiihoittaa ja vanha totuushan on että 'kirottu olkoon se joa ei kimaista naista auta!
Eli anna palaa mutta tapailkaa yhä salaisesti.
Venttaa apout 5 vuotta siinä sekstailun siivellä ja sitten vasta haaveile yhteiselämää.
Tosin tuon ajan kuluessa kaikki voi olla ohi erosiko vai ei ja voi olla myös niin, että tienne eroaa vaikka hän eroaa!
Tv:Kuotta, Suomen tasavallan naiskauneuden erotiikanedistämislaitoksen vientiosaston ex -joht. ylim esitt.
...miehen kuin miehen, varattu useimmiten, joka kinuaa sekstailua. Munaa kun ei saa kotona ;))
Kuotta, oot aina ollut oksetus ja tulet aina olemaan.
kuvitella onnellista loppua, ja kannattiko koko touhu? Ennen olen selibaatissa, kuin kannan LÄPI ELÄMÄN pettämistä, myös omat lapset, sukulaiset jne. jotuvat petetyksi, koska kaikkien näiden tekojen jälkeen alkaa VALEHTELUN kierre KOKO SUVUN KANSSA?....EI..EI. JA VIELÄ KERRAN, EN PILAISI ELÄMÄÄNI!
Kun se on sinun käytössä, käytön jälkeen taas vapaa muille.
Niin mutta pelkästään sinun mielestä!
Myös minun mielestäni Kuotta vastaa tien laidassa olevaa kakkakikkaretta.
No vähänkös noita sattuu. Ihmettelen vaan, että pitääkö se äijä heti erottaa akastaan ja koukuttaa itselle? Paljon mukavampi, kun pysyy perhe kasassa ja pitää miehen kanssa kivaa niin kauan kuin se on kivaa. Sit kun kyllästyy, niin etsii uuden. Ukkomiesten paras puoli on se, ettei ne ala tinkaamaan avista ja kakaroita.
Taitaa olla EXELL:in hommia (onko muita muovialan yrityksiä enää jenssissä) NUSIKKAA/PITÄKÄÄ HAUSKAA,NAUTTIKAA ELÄMÄSTÄ...! jos kolmas osapuoli ei saa tietää asiasta,niin ei se häntä satuta...
- Yleistystä
- On
- Satuttaa
Ja kivaahan se on kun on lämmin bussi.
Niin, ja bussiin mahtuu nelisenkymmentä yhtäaikaa...
Meitähän on sit täällä enemmänkin! Itselläni on kans salarakas jonka vaimo on töissä sairaalassa. Tekee vuorotyötä joten miehelle jää vapaa-aikaa harrastaa mua. Eikä tarvita papinaamenta kun on salarakas itse sen sanoja
siis karhubayhiin asti piti mennä polkemaan?
Kuinkahan monta vuoviala-sairaala-pariskuntaa joensuusta löytyy?
Avioedon sijaan edessä voi olla ensin sivusuhde-ero ja sitten avioero.
Mitkä mahtavat olla motiivisi moiseen kirjoitukseen? Kosto? Huono omatunto? Ilkeily?
Olen kokenut pettämisen haavat lapsen kannalta. Toisella vanhemmistani oli pitkäaikainen suhde,joka paljastui tämän ns. "toisen" puolison paljastettua asian petetylle vanhemmalleni. Alkoi vanhempien keskinäinen rikkirepivä asioiden selvittely jossa me lapset jäimme jalkoihin. Aikuiset eivät juuri noissa tilanteissa ajattele, että pettäminen sattuu/loukkaa myös lapsia. Lapsesta tuntuu kuin oma vanhempi olisi pettänyt heidätkin ja koko perheen. Myös lapsi kokee monenlaisia tunteita seuratessaan pettämisen aiheuttamaa jälkipyykkiä. Itse koin suurta vihaa, katkeruutta, halveksuntaa ja jopa suoranaista inhoa pettäjävanhempaani ja hänen syrjähyppyään kohtaan. Vanhempani päätyivät jatkamaan avioliittoaan ja kuten niin monesti tapahtuu, jäi "se toinen" kuin nalli kalliolle seurauksena oma rikkimennyt avioliitto.
Tästä on aikaa ja olen jo aikuinen. Olen antanut pettäjävanhemmalleni anteeksi, mutta unohda en koskaan ja luottamus ei ole palautunut!
En edelleen ymmärrä mitä kirjoituksellasi hait. Pyydän kuitenkin sinua miettimään: hetken huumasi saattaa rikkoa myös kaksi pientäkin onnea!
asioita........... Naati nyt, kun emäntä ei tiedä. Mitäs se sitten joskus enää sinua liikuttaa..........Maksun aikana siis.