Syön tällä hetkellä purkeista B-, C- ja D-vitamiineja sekä sinkkitabletteja. Rautaakin söisin, mutta tabletit saavat mahani aivan sekaisin. Kuitenkin muutama kuukausi sitten maha on tuottanut äärimmäisen paljon ilmavaivoja, mitkä haittaavat elämääni. Olen yrittänyt pitkään miettiä, mikä olisi oireiden aiheuttaja. Allergioita sun muita ruokaherkkyyksiä minulla ei ole eikä ne ennenkään ole aiheittanut tällaisia ilmavaivoja. Siksipä mietin, että olisiko sinkkitablettien syömisen aloittaminen ajoittunut noiden oirein syntymisen aikoihin. Voiko siis olla, että sinkki tablettimuodossa aiheuttaa ilmavaivoja? Tiedän, että rauta aiheuttaa niitä monelle, mutta olisiko tuossa vitamiinilistassani muitakin tabletteja, jotka voivat näitä oireita aiheuttaa?
Vitamiineista ilmavaivoja?
Toivoton!:
1616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Laktoosi-intoleranssi voi puhjeta myöhemmällä iällä..