World CUp 2010 veikkaukset

Pujol

Kesän MM-kisoihin on aikaa alle sata päivää, ja täällä ei käydä vielä eipäs-juupas keskustelua kuka voittaa kisat.

Pistetään homma alkuun...

Viva la Espana!!!!

Espanja on iskussa tämän kesän kisoissa. Paperilla espanjalaiset ovat aina olleet "menestyvä joukkue", mutta näytöt ja voittamisen kulttuuri on puuttunut. Viime EM-kisat muuttivat kaiken. Nyt joukkueen runko tietää mitä tarvitaan voittamiseen.

Espanjan voittoa puolustaa myös lohkojako. Tulee voittamaan oman lohkonsa, jonka jälkeen on luvassa koko kisojen kovin ottelu, sillä vastaan astuu joko Portugali tai Brasilia. Jos ja kun espanjalaiset voittavat tämän, on mestaruus heidän käsissään.

Lisäksi kaksi kisojen kovinta maalitykkiä takaa espanjalle riittävästi tulivoimaa tiukoissakin matseissa. David Villa ja Torres - jomikumpi voittaa maalikuninkuuden. Eikä Pujolin johtama puolustuskaan häviä muiden suosikkien puolustuksiin verrattaessa.

Eli Espanjalla mennään!!

6

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arafatti

      Kisojen voittaja löytyy joukosta Argentiina, Englanti, Espanja ja Brasilia.

      Maailmanmestaruuden voi ottaa pienellä yllätysmomentilla myös aliarvostettu Ranska.

      Linkistä mielenkiintoinen artikkeli miksi Argentiina ei voita ja yksi syy miks Ranskalla on mahdollisuudet World Cup-mestaruuteen 2010.

      http://betting.betfair.com/fi/urheilu/jalkapallo/world-cup-2010/mm-vedonlyonti-tuorein-joukkue-saattaa-olla-voittaja-020310.html

      Arafatti painaa tällä hetkellä ekan MM-vetonsa sisään:

      World Cup voittaja 2010:TARJOA- veto 15 EUR; Italia; kerroin 15,5

      Isolla riskillä mennään, mutta treidaan riskin pois lyömällä PELAA- vastavedon ennen kisoja, koska Italian kerroin tulee nousemaan nousemaan ennen kisoja tai viimeistään kun pelaavat Paraguan kanssa tasurin avausottelussaan.

    • Tuummmo

      Olin vähän sillä kannalla että jos Englanti, mut ei nyt kun toi Beckham on nyt loukkaantunut. Jos Italia tai Ranska voittais. Ei ole muuta väliä kuin ettei Espanja voittaisi.

      • jj

        Espanja voittoon ! kulta Espanjalle , hopea Englannille , pronssi Ranskalle ja sit Italia , Argentiina.
        Torres ja Rooney 6 maalii kummaltakin nähdään.


    • Wanha futaaja

      Viime kisoissa Englannilla oli pitkälti sama joukkue kuin nytkin, vain 4 vuotta nuorempina. Ja mitä tapahtui? He pelasivat ehkä kisojen tylsintä ja tehottominta fudista, jääden alkulohkoon. Terry, Lampard, Beckham jne. olivat lähes unettavan tylsiä eivätkä saaneet mitään aikaan kentällä. Rooney tosin tällä hetkellä on kova, mutta se ei tule riittämään. Muu joukkue ei ole lähelläkään hänen tasoaan. Saattaa Kolme Leijonaa tällä kertaa selvittää itsensä jatkoon alkulohkosta, mutta mestaruuteen asti ei jengin taso riitä millään.

      Euroopasta tulee monta Englantia kovempaa jengiä ja Euroopan ulkopuoleltakin ainakin pari-kolme. Eurooppalainen joukkue ei muuten ole koskaan voittanut MM-titteliä, kun kisat on pelattu jossain muualla kuin Euroopassa. Mielenkiintoista nähdä murtuuko vanha taika. Brasilia on kova tälläkin kertaa. Argentiina myös. Eurooppalaisista EM-finalistit Espanja ja Saksa, joista jälkimmäinen on käsittämätön kestomenestyjä, ovat kovia tälläkin kertaa. Ranska saattaa pärjätä myös, vaikka sitä ei meillä moni odotakaan. Italia, Portugali ja Hollanti voivat olla kovia myös. Joku afrikkalaisista voi myös olla iskussa, vaikka tuskin puhti ihan mestaruuteen riittää.

      Jos yksi pitää sanoa, niin veikkaan, että kannun nostavat tälläkin kertaa brassit.

    • että näin

      ja diego milito ratkasee!

      • Musta hämähäkki

        Se on Saksa, joka jyrää! Systeemi se olla pitää! System det ska vara!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      190
      3554
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      57
      2217
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      376
      2210
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2072
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1491
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      460
      1202
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      121
      1063
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      59
      1004
    Aihe