Eikö nämä kirjoitukset kerro teille?

Herätkää pösilöt

Lukekaa nyt hyvät ihmiset tämän palstan kirjoituksia!! Eikö nämä jutut jo kerro teille, että koirapuisto EI ole luonnollinen ja normaali paikka viedä koiriaan. Koiraa ei ole tarkoitettu "tutustumaan" vieraiden laumojen yksilöihin rajatussa, epänormaalissa tilassa. Se on koiralle kun koiralle mahdollisimman stressaava tilanne. Ei ihme, että koirapuistoissa tapahtuukin jatkuvasti kaikkea ikävää kuten puremisia, tappeluita, nylkyttämisiä, yms.
-Koirat nauttivat kun saavat liikkua ulkona oman "laumansa" kanssa. Ei missään väkisinväännetyssä koirapuistossa.

1

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän samoja mietin

      Olen kyllä tykännyt tuossa lähipuistossa käydä, mutta näiden tekstien perusteella saa aika rajun kuvan meiningistä :/
      *ittuillaan ja haistatellaan.. kaikki on ääliöitä, jotka tekee eritavalla, tappeluita, muiden haukkumista (ei koirien osalta ;)), ilkeilyä. Huh huh..

      Että ei niissä koirapuistoissa mielestäni vikaa ole, vaan ihmisissä jotka siellä käyvät :D Käyn kyllä jatkossakin, mutta ehkä sitä on vähemmän sinisilmäinen kuin aiemmin. Ja taitaa tämän palstan lukeminen jäädä vähemmälle..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      1984
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1450
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1394
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1127
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1046
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      973
    7. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      824
    8. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      38
      815
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      805
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      765
    Aihe