N. puoleen vuoteen emme ole olleet tekemisissä/yhteyksissä erään miehen kanssa, mutta yhä vaan hän valtaa ajatukseni, kuten niin monen vuoden ajan on tehnyt. Suhdetta meillä ei ole ollut, mutta melkein...
Toivonko turhaan toista mahdollisuutta hänen kanssaan vai onko joku muu mies tuleva elämääni?
Mukavaa maaliskuista lauantaita!
Toivonko turhaan toista mahdollisuutta hänen kanssaan vai onko joku muu mies tuleva elämääni?
Mukavaa maaliskuista lauantaita!
Vastaukset 5
Vanhimmat
välissänne olevaa aikaa kuvataan minulle matkana. Jotta palkkionne olisi taattu pitäisi jommankumman ottaa yhteyttä. Tunteet molemmilla samanlaisia. Muutoin matkanne jatkuu ja välimatka kasvaa vertauskuvallisesti.
G
Välimatkaa on roimasti fyysisessäkin maailmassa ja se oli varmasti osasyy, ettei päästy puusta pidemmälle.
Tässä on nyt vielä sellainenkin ongelma, että olemme molemmat todella varautuneita, joten yhteydenottoa tuskin kumpikaan uskaltaa tehdä näin pitkän hiljaisuuden jälkeen.
Jos saan vielä kysyä, niin olisiko mahdollista tavata/törmätä jotenkin jossain.. jolloin ehkä taas päästäisiin puheisiin ja välejä selvittelemään?
tapaamaan mutta siihen vierähtää vielä reilu tovi. Mitkä ovat siinä vaiheessa elämäntilanteene.
Tänä päivänä on ilmaisia ja halpoja yhteydenpitotapoja, kuten s-posti ja tekstiviestit. Yhteystiedot saa kyllä poimittua ja haettua. Esim. työnantajan kautta työsp jne.
Tarviiko muuta kuin. Hei. Mitä sinulle kuuluu. Täällä on runsaasti lunta ja isot kinokset...plä plä jne.
Siitä se lähtee etenemään. Vastauksen saatuasi keskustelun tasoa voi nostaa huomattavasti kiinnostavammaksi henkilökohtaisella tasolla.
No mikäs minä olen antamaan neuvoja aikuisille ihmisille. Yritän vain rohkaista menemään amorin mukana seuraavalle portaalle rakkauden askelmissa. Terapiaa kenties tämäkin.
Nyt tyttö toimintaa !
G
Yhteystiedot löytyvät kyllä.
Ongelma on siinä, miten ja miksi välit katkesivat, joten ainakaan minusta ei ole yhteyttä ottamaan, valitettavasti. Mutta otan kyllä vastuun toimimattomuudestani enkä tule syyttämään kohtaloa, jos hän tulee jäämään vain ikuiseksi haaveeksi ;)
Kiitos kovasti vastauksistasi!
me elämämme valinnoilla pystymme muuttamaan lopputulosta ja vaikuttamaan tuleviin tapahtumiin.
G