Olempa tässä huomannut, että ensarit ja muutkin, jotka ovat H1N1 rokotuksen kiltisti ottaneet, ovat synnyttäneet n.viikoilla 37. Enää ei ole paljon raskaana olevia täysille viikoille saati yli meneviä ..keskenmenojahan H1N1 aiheutti THL:nkin mukaan muutamia. Tuleekohan meille tulevaisuudessa H1N1-käynnistys? :D Ite taudiltahan kun se ei suojaa, mutta vahingossa löyty tuo supisteluita lisäävä vaikutus.
Niin ja haitoista..kun THL:ltä kysyy ihan mistä tahansa rokotteesta, kun pistetty liikaa tai rokotteen jälkeisistä haitoista, niin aina on sama vastaus :'Ei siitä ole mitään haittaa, Ei se siitä voi johtua'... se niistä haittavaikutuksista. Voit aina pistää mitä rokotetta kuinka paljon tahansa, vaaraa ei kuulemma ole ja haitat johtuu jostain muusta...helppoa ja turvallistako? :DD
Niin ja haitoista..kun THL:ltä kysyy ihan mistä tahansa rokotteesta, kun pistetty liikaa tai rokotteen jälkeisistä haitoista, niin aina on sama vastaus :'Ei siitä ole mitään haittaa, Ei se siitä voi johtua'... se niistä haittavaikutuksista. Voit aina pistää mitä rokotetta kuinka paljon tahansa, vaaraa ei kuulemma ole ja haitat johtuu jostain muusta...helppoa ja turvallistako? :DD
Vastaukset 7
Vanhimmat
keskimäärin 2 viikkoo etuajassa?
Joo, ei...ei se mitenkään voi johtua rokotteesta...ei mitenkään..ei minkäänlaista mahollisuutta...kertakaikkiaan...täysin sataprosenttisen takuuvarmasti pelkkä onneton yhteensattuma vaan että valtaosa Hini-äideistä pukkaa muksunsa pihalle keskenkasvuisina...
Tulipa mieleen toinen juttu tässä. Jykä Kuoppalasta oli Kalevassa Terveys-sivulla Mikä mies?- juttu. Sen tärkein sanoma oli ilmeisesti antaa ihmisten ymmärtää ettei Jykä vastusta sikaruiskeita. Vähän kuin sillä tyylillä, että kattokaa nyt, folioreuhkat, teidän ainoa toivonnekin on jo kääntynyt sikapiikin nuolijaksi. Vaikka siinähän kyllä sanottiin että Rokotusinfo ei vastusta rokotteita, mutta ei kuitenkaan sanottu, ettei r-info vastustaisi sikapiikkejä.
Ja oli siinä vielä että sikamuusin otto on jokaisen oma asia! No ompa varmaan joo! Kyllä siinä saattaa koko perhe kärsiä jos yksi sairastuu piikistä vakavasti.
Ja sit uutinen siitä 2-vuotiaasta muoniolaisesta joka kuoli oliko nyt pneumo-rotavirus-juttuun. Kummana juttuna piti lääkäri sitä että kuoli noinkin lepsuun tautiin. SItä ei uutinen kuitenkaan kertonu oliko lapsi sikapiikitetty. Ja kuten jo ehkä moni ehti päättelemäänkin, uutinen loppui rokotteidenylistykseen. Rokotteiden valkomaalaus oli siis tuonkin uutisen päätarkoitus
oli nyt juuri juttu noista kohtukuolemista, kun niitä on alkanut esiintyä oikein ryppäinä. Sitä varten on jouduttu perustamaan jo tukiryhmäkin "Kun lapsi kuolee laatikko".
Voi luoja tätä vainoharhaista jengiä, joka ruokkii ja lietsoo toistensa hysteriaa!
itse asiassa toisten vastaavat kokemukset vähentävät surua ja murhetta. Hysterian lietsontaanhan syyllistyi ainoastaan thl, ja sen julkaisut lehdistössä. Etkö ole huomannut, että se edelleenkin lietsoo tuossa keltaisessa lätyskässä, että toinen aalto voi iskeä? Ihme peliä pitää.
lapsi pneumokokki piikitetty? Jos ei, nyt tulee vauhtia rokotemarkkinointiin, jos oli...hiljaisuus!
itse synnytin vauvani raskausviikolla 40 3. tuttavani 41 3 ja siskoni 39 5. kaikki saimme piikin noin rv 30. että taitaa huuhaata olla tuo. kaikilla terveet lapset. enkä ole kuullut yhdestäkään sairaasta lapsesta piikin ottaneilla (enkä keskenmenostakaan)
on ensari?
Järkyttävää vainoharhaisuutta ja väärän infon levittelyä.
Vai lepsu tauti, siis menehtyneellä lapsella, huh, huh. Ja vielä pari infektiota yhtä aikaa.