HD kanavat 560e /vuosi

Hinnoitelu kohdallaa

Canal Digitalin 13 kanavan paketti HD:nä maksaa 47 e /kk. Siis runsaat 560 euroa vuodessa.
Tuohan on tosi edullista, eikö?

5

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lumiman

      Tuo on ihan oiva esimerkki siitä, miten käy jos on vain kaupallisia tai pelkästään maksukortin kautta olevaa tarjontaa.
      Esimerkiksi pelkästään Maikkarin kanavapaketti maksaa 15 euroa/ kk. En minä sillä tulisi toimeen, jos vaikka verrataan tähän nykysysteemiin, jossa tv-maksulla saa ihan riittävästi kanavia.

    • hyvä suomi hyvä

      Rahat pois vaan tyhmiltä!! Ja sit itketään jotain pikku tv-maksuu vaikka maksellaa kiihkossa satasia extraa tyhjästä.

      • MiinusTV

        PlusTV Tarjous kopsahti postilaatikkoon. Tietävät, että meillä on antennitalous.
        No, tarjolla 13 kanavasta valitsemalla "räätälöitävä" 9 kanavan paketti, joka maksaa 23 euroa kuukaudessa.
        Mukana mm. KinoTV, MTV3MAX ja muutama muu. Ei mitään sellaista, josta kannattaisi maksaa tai joka varsinkaan kykenisi korvaamaan sen tarjonnan, jota tv-maksulla saa tällä hetkellä.

        Maksukanavat ovat sopivia lisävarusteita, mutta ei niistä sitä kanavien runkoa tee, jota yleensä eniten katsoo.


      • asdfsdf

        Mistä tyhjästä? Canalin kanavilla on sentään katsomisen arvoista ohjelma, toisin kuin ylellä.


    • Ylentävää

      Tässä on oikeasti kysymys siitä että ihmisen pitää saada valita eikä sitä saa pakottaa ostamaan jotakin mitä ei halua ja tai tarvitse. Nämä kanava paketit eivät kuulu ylen suojelumaksun piiriin. Yle pystyy pakottamaan maksamaan mutta ei katsomaan ohjelmiaan, ainakaan vielä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5217
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      75
      3010
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      298
      1549
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1184
    5. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      78
      1136
    6. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    7. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1095
    8. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      130
      1082
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      171
      1054
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      944
    Aihe