Muistutan mieliinne että Balilla tehtiin pommi-isku yökerhoon vuonna 2002 ja kohteena olivat pääasiassa ulkomaalaiset turistit. Muistan lukeneeni että disko oli täynnä meluavia, nuoria länsituristeja jotka melusivat ja vetivät huumeita, häiriten pahasti paikallista väestöä. Kun matkustatte ottakaa huomioon edellämainittu.
Balin pommi-isku
4
1309
Vastaukset
- Ja netista loput
Kun kerran harrastat lukemista, niin olisit lukenut koko tarinan samalla vaivalla. Ko. iltana oli 3 iskua, kahteen yokerhoon ja 1 USA:n konsulaattiin. Ja niin pahasti nama turistit huumehuuruissaan meteloivat ja hairitsivat hinduenemmistoisen saaren asukkaita, etta Jaavalla asti ei-niin-kovin-hindut hermostuivat ja tulivat ilotulitteineen paikalle. Uhreista aussien jalkeen suurin yksittainen ryhma oli muuten paikallisia.
2005 Balilla rajaytettiin 3 pommia lahes samanaikaisesti. Suurin osa uhreista paikallisia. Iloiset pommi-miehet eivat taaskaan olleet metelista hairiytyneita paikallisia. Ja pommit rajaytettiin rauhallisissa ruokapaikoissa.
Nainkohan Jakartassa 2004 Australian lahetystossakin vedettiin huumeita ja meteloitiin, koska hairiytynyt paikallisvaesto ryhtyi ilotulitushommiin...tai Marriott 2004, 2009 Marriott/Ritz-Carlton...?- Maick84
=)
- Reconquista
En ymmärrä mitä haluat viestilläsi sanoa. Ei pitäisi matkustaa Balille? Ei pitäisi meluta diskossa? Ei pitäisi käyttää huumeita? Turismi on tuonut Balille rahaa ja työpaikkoja ja niitähän ihmiset haluavat niin Balilla kuin kaikkialla muuallakin maailmassa. Turismia vastustavat alqaidalaisten lisäksi vain länsimaalaiset katkerat antituristit jotka peittävät äärivihreällä lentomatkailun vastaisella ideologialla kateutensa siitä ettei heillä ole mahdollisuutta lomailla Balin kaltaisessa upeassa paikassa.
Jos matkustaessa ottaisi huomioon kaiken, mitä jossain on joskus tapahtunut, eipä sitä juuri mihinkään arvaisi lähteäkään. Poissuljettuina olisi niin Espanja, Italia, Irlanti, Lontoo tai Ateena. Puhumattakaan Afrikan tai Aasian monista maista. Tai meidän omista Selloista ja Myyrmanneista.
Ei meillä kenelläkään ole sitä kristallipalloa, joka kertoisi, missä pian tapahtuu maanjäristys tai pommi-isku. Toki monet alueet ovat herkempiä luonnonmullistuksille kuin toiset. Ja jos jossain maassa on meneillään uskonnollisia selkkauksia, onko pakko suunnistaa juuri sinne missä tunteet käyvät kuumina?
Meidän haaveemme lähteä ensimmäistä kertaa Indonesiaan meinasi tyssätä tsunamiin, mutta aika teki tehtävänsä ja kun tilanne oli rauhoittunut, suuntasimme matkamme tuohon hienoon maahan. Nyt on kierretty seitsemän saarta ja toivottavasti matka jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1066756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3786387Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei613198Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521132689Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082330- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro201677Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341495Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247