outo tyttö

sä oot outo tyttö , et oo kaunis etkä ruma
mut et välitäkkään siitä kun oot syvempi kuin kuva
oot vähän niinkuin minä, vähän eksyksissä
ja kaihoat jotain, jota et löydä mistään...
6382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ootja rakas !

Äänestä
  • oot,oot.

    Äänestä

Tyyppi on tyytyväinen itseensä, koska hän on löytänyt mielestään jonkun itseään "vähemmän" .
Noilla sanoilla ei soittajapoika saa naista ikinä.
Itseä voi pitää kuinka hulluna ja outona, vähemmän kauniina, naiivina ja yksinkertaisena. Toisen suusta kuultuna vaikutus on negatiivinen.

Äänestä

Aina kauniita.

Äänestä
  • KAKKU PÄÄLTÄ KAUNIS.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


izram kirjoitti:

sä oot outo tyttö , et oo kaunis etkä ruma
mut et välitäkkään siitä kun oot syvempi kuin kuva
oot vähän niinkuin minä, vähän eksyksissä
ja kaihoat jotain, jota et löydä mistään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu