Heikot sortimentit Kajaanin rättikaupoissa

Täällä on vaadittu teinivaatekauppa Ginaa Kajaaniin. Toivottavasti saadaan. Mutta ei Kajaanista löydä fiksuja miesten kamppeitakaan, meidän isukki ostaa ne Oulusta kun käy siellä työnsä puitteissa ja viimeksihän tuo toi sieltä monet kangätkin.
Rahat karkaa Kajaanin ulkopuolelle kun täkäläisissä kaupoissa on niin heikot sortimentit. Tää on fakta.
3125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No kertokaapa minulle, kenelle nuo Kajaanin kauppojen valikoimat sitten on ja kuka niitä ostaa.
Jos kerran
- teinit valittavat
- herrat valittavat
- Ja minäkin valitan. Minä olen se "madame", jolle monen mielestä muka täkäläisten kauppojen tarjonta kelpaa. Mutta ei, en osta enkä löydä itselleni mitään sopivaa enkä edes päälle mahtuvaa,
vaikka en ole edes lihava. Enkä ole ongelmineni yksin, tankojen välissä tapaan monesti iäkkäämpi naisia, jotka päivittelevät kun ei löydy mitään heille sopivaa.
Mutta ehkä valikoimaa tärkempi tekijä on nykyinen muoti, joka on aivan kamalaa. Ja sitähän kauppaat tarjoavat. Istuvia kauniisti leikattuja vaateita ei enää näe juuri missään.

Itse ostan paljon netistä, en matkustele enkä edes tykkäisi etsiä kaupoista. Netistä näkee tarjonnan ja voi palauttaa jos ei sovi. Eikä ole kotimainen nettikauppa :(

Äänestä

Aika vekkulia tosiaan.
Nuoret luulevat, että valikoima on vanhoille, ja vanhat luulevat että nuoret ostavat.
Mutta molemmat ovat siis väärässä.?
Olisi kiva kuulla, ketkä ovat tyytyväisiä valikoimaan. Jokuhan nuo vaatteet kaupasta ostaa.
Urheilukamppeita näkyy olevan tavaratalossa yllinkylllin, mutta
muu valikoima on tosiaan aika ohut.
Ja sitä ns. muodikkuuttakaan en kaipaa, vaan ajattomia vaatteita, joiden laatu
on tarpeeksi hyvä kestämään pesut ja käytön.

Ja sitten vielä: Toisiaan ei pidä lähteä haukkumaan huonosta mausta.
ja todistamaan itseään jotenkin paremmaksi. Sovitaanko näin :)

Äänestä
  • kajaanilaiskauppojen tarjontaa. Se on aina ollut huonoa ja persoonatonta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yläkaupungin ilo kirjoitti:

Täällä on vaadittu teinivaatekauppa Ginaa Kajaaniin. Toivottavasti saadaan. Mutta ei Kajaanista löydä fiksuja miesten kamppeitakaan, meidän isukki ostaa ne Oulusta kun käy siellä työnsä puitteissa ja viimeksihän tuo toi sieltä monet kangätkin.
Rahat karkaa Kajaanin ulkopuolelle kun täkäläisissä kaupoissa on niin heikot sortimentit. Tää on fakta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu