Kanaria san Agustin

Matkalle Menos

Minkälainen paikka on Gran kanarilla San Agustin ja hotelli Folias, onko kukaan käynyt paikassa/hotelissa.
Saako Kanarialta ostaa suomalaisia lehtiä kuten Ilta-sanomat ja Hesari, löytyykö niitä Ingleisistä ja mistä paikasta siellä?
Miten ilmat ovat nyt meneet kanarialla, onko ollut sade/pilivipäiviä ja onko tarpeeski ollut aurinkopäiviä, vuodethan vaihtelevat ja josksu maaliskuussa on ollut takuuaurinko, mutta joskus useampikin sadepäivä, mikä harmittaa.

Matkalle oon menossa, olis kiva kuulla kommenetteja

1

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mattite

      San Agustin on Playa del Inglesin toisella laidalla. Paikka on mielestäni ahdas ja epämukavampi kuin Inglesin keskusta, Maspalomas tai Meloneras. San Agustinista pääsee kuitenkin kävelemällä rantaa pitkin Inglesin keskustaan. Matkaa on siinä 2-3 kilometriä.
      Suomalaisia iltalehtiä saa ostettua ihan helposti. Suosittelen kuitenkin internetin käyttöä. Sieltä löytää viimeisimmät uutiset. Internetin hinta on hotellin aulassa siinä 1€/20 minuuttia. Peliautomaattiliikkeissä internet on vielä halvempi. Hesaria ei saa San Agustinista.
      Olen käynyt Inglesissä joulukuussa ja Teneriffalla (naapurisaari) tammikuussa. Ilmat olivat suosiollisia. Yhtenäkään päivänä noilla reissuilla ei satanut ja ilma oli päivällä n. 20 - 28 astetta.
      Playa del Inglesissä kannattaa käydä San Fernandon markkinoilla. Hiekkaranta (7 km) kannattaa kävellä ehdottomasti Maspalomasin tornille. Sieltä pääsee bussilla takaisin. Suosittelen myös Puerto Ricossa käyntiä. Bussimatka on "ihan kiva" kokemus. Puerto Moganissa kannattaa käydä myös sekä tietysti Las Palmasissa. Bussiyhteydet ovat halvat ja hyvät Inglesistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      237
      1568
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      23
      1354
    3. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1306
    4. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      6
      1197
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      978
    6. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      14
      952
    7. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      940
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      915
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      890
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      881
    Aihe