Minkälainen paikka on Gran kanarilla San Agustin ja hotelli Folias, onko kukaan käynyt paikassa/hotelissa.
Saako Kanarialta ostaa suomalaisia lehtiä kuten Ilta-sanomat ja Hesari, löytyykö niitä Ingleisistä ja mistä paikasta siellä?
Miten ilmat ovat nyt meneet kanarialla, onko ollut sade/pilivipäiviä ja onko tarpeeski ollut aurinkopäiviä, vuodethan vaihtelevat ja josksu maaliskuussa on ollut takuuaurinko, mutta joskus useampikin sadepäivä, mikä harmittaa.
Matkalle oon menossa, olis kiva kuulla kommenetteja
Kanaria san Agustin
1
853
Vastaukset
- mattite
San Agustin on Playa del Inglesin toisella laidalla. Paikka on mielestäni ahdas ja epämukavampi kuin Inglesin keskusta, Maspalomas tai Meloneras. San Agustinista pääsee kuitenkin kävelemällä rantaa pitkin Inglesin keskustaan. Matkaa on siinä 2-3 kilometriä.
Suomalaisia iltalehtiä saa ostettua ihan helposti. Suosittelen kuitenkin internetin käyttöä. Sieltä löytää viimeisimmät uutiset. Internetin hinta on hotellin aulassa siinä 1€/20 minuuttia. Peliautomaattiliikkeissä internet on vielä halvempi. Hesaria ei saa San Agustinista.
Olen käynyt Inglesissä joulukuussa ja Teneriffalla (naapurisaari) tammikuussa. Ilmat olivat suosiollisia. Yhtenäkään päivänä noilla reissuilla ei satanut ja ilma oli päivällä n. 20 - 28 astetta.
Playa del Inglesissä kannattaa käydä San Fernandon markkinoilla. Hiekkaranta (7 km) kannattaa kävellä ehdottomasti Maspalomasin tornille. Sieltä pääsee bussilla takaisin. Suosittelen myös Puerto Ricossa käyntiä. Bussimatka on "ihan kiva" kokemus. Puerto Moganissa kannattaa käydä myös sekä tietysti Las Palmasissa. Bussiyhteydet ovat halvat ja hyvät Inglesistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1742974Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906- 1282280
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351707Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3931612Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 871061