millä proomut voisi hinata

jäätä pitkin, kuten joku on jo ehdottanut, jolloin jäätä ei tarvitse murtaa.
3217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

työllistettävä sillankannattajiksi.
Sinne vaan seisoskelemaan.
Muuta ei tarvi tehdä,kuin kädet ylöspäin.

Äänestä

Ei sitä jäätä tarvitse proomuja varten rikkoa vaan sillan päihin kohdistuvan jään aiheuttaman paineen vähentämiseksi. Proomut taas ovat sillan kannen kannattelemista varten.
Yrittäkää nyt keskittyä hiukan tai jos on univelkaa, niin ottakaa nokoset!

Äänestä
  • Luulin, että ne proomut kulkee vettä pitkin, ei jäätä pitkin paikalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


40 vierasta kirjoitti:

jäätä pitkin, kuten joku on jo ehdottanut, jolloin jäätä ei tarvitse murtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu