Voisikohan Ouluun saada lisää taksilupia kun autot loppuvat toistuvasti tolpilta kesken ja asiakkaiden on odoteltava kohtuuttoman kauan? Kun taksiauto vihonviimein tulee on kohtelu ylimielistä ja laiskaa ja autot haisevat sisältä tupakalle.
OLISIKOHAN RYHDYTTÄV'Ä KERÄÄMÄÄN NIMIADRSSIA JOTTA ASIAAN SAATAISIIN MUUTOS?
OLISIKOHAN RYHDYTTÄV'Ä KERÄÄMÄÄN NIMIADRSSIA JOTTA ASIAAN SAATAISIIN MUUTOS?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei muuta jkuin lista pystyyn. taksikurjuus saa riittää Oulussa!
Iliman muuta takseja iliman i aleta olemaan,lissää pittää saaha ja kunnon kohtelu kaupan tekijäisiksi
lissää vaan ja ilmaisia matkoja!! Mielellään joka kadun varteen ainakin muutama taksi tai mikä ettei joka talon eteen taksi jos satun joskus taksilla ajamaan niin sen sais heti. Jos ei ihan ilmaisia niin velaksi voisi kuitenkin ajella. Autot pitää olla lämpimiä ja kesällä viileitä mutta tyhjäkäynnillä ne ei saa olla!
..taas ottaa asiaan kantaa sellainen joka ei tiedä itse asiasta !! Oulussa ollut viimeksi kunnon taksijonot OULUHALLI iltana pikkujoulujen aikana siellä oli Yö ja jotain muuta esiintyjiä ! Ja mikä on " kohtuuttoman kauan ", sen haluaisin tietää ? 5 min vai jotain muuta ? Kerro ? Ja mitä itse kyytiläisiin tulee niin miks taksissa pitäis saada esim. SYÖDÄ GRILLI RUOKAA !! Ja tuntuu toi kuskien käytös valituskin olevan niin Et sitä saa mitä ansaisee !!