Perhana kun ottaa päähän katsoa paria "ammattilaista" mäykkykasvattajaa näyttelyissä... Häkit isketään yleensä suoraan kulkuväylälle (ja tukitaan se), sitten levitellään ties mitä kukkapurkkeja ja shamppanjapulloja ympäriinsä häkkien päälle. Pullo avataan tietty jo ennen arvostelun alkamista (viimeksi taisi kyllä mennä samppakaljat väärään kurkkuun kun koirat eivät pärjänneetkään :-)).
Touhu olisi ok, jos tarkoitus olisi pitää HAUSKAA. Mutta kun arvostelu alkää nämä bitch:t rupeavat tympääntyneen näköisinä haukkumaan toisten koiria omistajien kuullen. Myös tuomarit haukutaan kovaäänisesti jos oma koira ei pärjääkään.
Todella typerää ja ala-arvoista käytöstä näiltä vanhahkoilta rouvilta (jotka pukeutumisesta päätellen luulevat olevansa vielä 2-kymppisiä)! Pilaavat näyttelyissä käynnin ilon kaikilta muilta, pitäisivät typerät kommenttinsa omana tietonaan. Ei ne kaikki heidänkään koiransa kovin hääppöisiä ole!
Kasvattajat näyttelyissä
8
499
Vastaukset
- sallasallanen
Taidanpa tietää keitä tarkoitat. Olen monesti itsekin ihmetellyt näiden täti-ihmisten käytöstä ja päättänyt myös, että näiltä en koskaan koiraa osta. Mielestäni näyttelyissä pitää olla kivaa sekä ihmisillä, että koirilla.
Mutta ehkä näillä ei ole muuta elämää?- katseltavaa !!!!!!!
Taas kerran tuli nähtyä !Todella hirveää, moukkamaista touhua kun sivusta seuraa näytelmää :( Minusta tuo alkoholi , humalasta puhuminenkaan EI KYLLÄ SOVI KOIRANÄYTTELYYN !!!! MRRRRR , KOIRA PARAT !!!
Antaa todella huonon kuvan miten voitto ja viina on tärkeintä ,
koiran hyvin vointi on täysin sivuseikka !!???
Oiskohan omistajalla todella huono itsetunto tai jotain jo paljon vakavampaa ?
Missä on hyvät käytöstavat ? Missä on hyvä koiran kohtelu ja hoito nlyssä ? HÄPEÄÄ JO MÄYRÄKOIRIEN PUOLESTA ! - Hävetkää ämmät
katseltavaa !!!!!!! kirjoitti:
Taas kerran tuli nähtyä !Todella hirveää, moukkamaista touhua kun sivusta seuraa näytelmää :( Minusta tuo alkoholi , humalasta puhuminenkaan EI KYLLÄ SOVI KOIRANÄYTTELYYN !!!! MRRRRR , KOIRA PARAT !!!
Antaa todella huonon kuvan miten voitto ja viina on tärkeintä ,
koiran hyvin vointi on täysin sivuseikka !!???
Oiskohan omistajalla todella huono itsetunto tai jotain jo paljon vakavampaa ?
Missä on hyvät käytöstavat ? Missä on hyvä koiran kohtelu ja hoito nlyssä ? HÄPEÄÄ JO MÄYRÄKOIRIEN PUOLESTA !Ovatko autolla liikkeellä ? Häkit sun muut ? Mitäs mahtavat promillet näyttää.. . . .
- leidit perseestä
Järjestysmiehiin vaan yhteys, niin lopettavat moiset kukkoilut alkuunsa.
Se on jo riski, kun tiet tukitaan jos meinaan jotain sattuu, niin pakotiet on tukittu.....
Siksi toiseksi,noita käytäväntukkijoista on aina ollut riesaa. Järkkärit saa ne kyllä kuriin. ne osaa sanoa hienovaraisesti, että siirä muutokuormasi, niin, ettei häiritse muita.
Noita on ollut aikojen alusta saakka, tuollaisia BItchejä....yksi syy, miksi en enää itse näyttelyihin menekään.
pilaavat toisten päivän....oma kokemukseni taas tuli jenkkipiireistä.....
Voisittehan tehdä niin, että menisitte vaivihkaa siihen viereen ja avautuisitte kunnolla, kun rupeavat vittuilemaan toisten koirista.
Saisivat omaa lääkettä......
Sillä erotukeseela, että kun niille sanoo tähän tyyliin " Tuohan on oikein aikuismaista käytöstä ja toisia kilpakumppaneita kunnioittavaa...olette takuulla hyvinkin ylpeitä itsestänne!!!"
Voi olla, että tajuaisivat jopa hävetä....:)))) - ilkeilyä !
Hertsileijaa !!!! Sikamaista käytöstä on nähtävillä monestikkin mäykkykehän laidälla ! Fiksut kasvattajat eivät kyllä moiseen alentuisi . Ikuna en pentua moiselta kenneliltä huolisi .....vanhempien cacibit eivät silloin vaakakupissa paina .
- käppänäx2
Anteeksi ilkeyteni, mutta repesin kun sanakirjasta katsoin, että sana "freckle" voidaan kääntää pisama, täplä tai PERSE. Todella kuvaavaa!!
- kk kehän vieressä
käppänäx2 kirjoitti:
Anteeksi ilkeyteni, mutta repesin kun sanakirjasta katsoin, että sana "freckle" voidaan kääntää pisama, täplä tai PERSE. Todella kuvaavaa!!
Aloittelevana harrastajana kokemukseni Ylöjärven näyttelyssä oli todella kylmää ,ahdasta
ja ilkeää äänekästä huutamista erään täti hmisen suusta ....raadollista ! - käppänäx2
kk kehän vieressä kirjoitti:
Aloittelevana harrastajana kokemukseni Ylöjärven näyttelyssä oli todella kylmää ,ahdasta
ja ilkeää äänekästä huutamista erään täti hmisen suusta ....raadollista !Tai ehkä sittenkin SÄÄLITTÄVÄÄ, jos ihminen ei osaa käyttäytyä eikä aikuistua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380