Tulipas tässä viikonloppuna pyörähdettyä Merisärkällä, kun siellä oli kaksi hyvää bändiä soitamassa.
Kari Tapio ja hänen orkesterinsa, sekä Mira & Brainless.
Olivat kyllä molemmat tosi hyviä. Kerta kaikkiaan jestas sentään, mikä meno:)
Kari Tapio oli mahtava, kuten on aina mielestäni. Vähän mulla sääliksi kävi, kun näytti selkä olevan Kari Tapiolla tosi kipeenä. Silti jaksoi vetää täysillä esiintymisen ja komeaa kuultavaa oli kaikki hänen kappaleensa. On siinä todellinen laulun mestari. Eipä häneen taideta kyllästyä ikinä!
Kari Tapio lauloi tulevalta levyltä mm.Lännentie...sitten ihania Elviksen kappaleita, lälläreitä ja rockia veti myös. Mitäpä Kari Tapio ei pystyisi esittämmän ja jos jotain sellaista sattuisi olemaan, niin sitä ei sitten tarttis ollakkaan.
Myös toinen tähti oli Mira orkesterinsa kanssa. Ihanaa rautalanka musaa, sekä tunnelma paloja.
Olen aikaisemmin kuullut vain radiosta ja telkkarista Miran esityksiä ja nyt sitten kuulimme paljon muitakin kappaleita.
Miran kappale, joka meni jotenkin, että....en itään, en länteen lähdekkään....sun luokses... rakkahin jään...et luopua saa....oli mielestäni ihan uskomattoman ihanaa kuultavaa hänen pehmeän ja tumman äänensä ansiosta. Harvoin jotkut uudellen lämmitetyt kappaleet kuulostaa noin upeilta.
Kyllä Paula Koivuniemi jää kakkoseksi Miran rinnalla. Ei voi mitään.
Jestas sentään...
Hille&Texi
0
602
Luetuimmat keskustelut
- 861388
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K201122En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621063- 65908
- 62803
- 60770
- 69744
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24710- 69692
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39658Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49647- 133626
- 52596
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36575- 19537
- 68537
- 43535
- 33530
- 29525
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve35503