On täällä tyhmää, eikö näille saa mitään järkeä!!!
"200 euron maksu riittäisi turvaamaan Yleisradion nykyiset toiminnot myös vuonna 2012."
Tuossakin sana RIITÄISI on melkein kuin EHKÄ!!
No entäs vuonna 2013-14-15-16..jne
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/article382818.ece?s=r&wtm=tietoviikko/-09032010
Oikeesti ne ajaa kanssaa niin vihan partaalle näillä paska maksuillaan että eii oo totta.
Hinta nousi
Vituttaa niin
1
144
Vastaukset
- joulu on kohta
Vähintään 250 tai jopa yli 300, jos nää nyky päättäjät jatkaa tuhlaamistaan. Se maksu juttu on jo päätetty, mut sitä ei uskalleta tuoda eduskuntaan, kun on täys susi syntyessään. Nyky hallitus haluaa kammeta päätöksen seuraavalle hallitukselle = lakasee roskat maton alle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3554560Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763281- 752271
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3451697Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-2091612Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1801585- 1061275
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal761250Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121167K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81132