Tiedoksi hoopoille: ruotsin maitojupakka koski Hok-elannon toimipisteitä jotka sijaitsevat suur-helsingin alueella. Niissäkin toimittaja oli arla-ingman jonka maito on SUOMALAISTA. Ainoastaan pelkästään arla nimen alla myytävät maidot suomalaisen rinnalla ovat ruotsalaista maitoa. Eli kuluttajat ovat saaneet koko ajan ostaa suomi maitoa. Toholammella sijaitsee lähin arla-ingmannin meijeri.
KPO myy suomalaista maitoa
isoo-jorma
5182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
juu näin on ja maitokolmion maito on huomattavasti halvempaa esim.rasvaton maito.VALION HINTA 0,95 ja MAITOKOLMION 0,69 SENTTIÄ.Repikää siitä.
tietääks kukkaan
Täytyypä pistää KPO poikottiin jos se myy suomalaista maitoa. En sitä kyllä itse juokkaan, mutta
kannatan aatetta sen verran, että en osta sieltä muutakaan. Kehoittaisin kaikkia Haapavetisiä toimimaan
samoin niin kauan, kunnes KPO tulee järkiinsä.
http://www.maitokolmio.fi/ - Maitokolmio, PL 16, Sievintie 9, 69301 Toholampi
Mahtaakohan olla sama paikka kyseessä vai löytyykö paikkakunnalta useampi meijeri?
Olisi kiva tietää tuleeko arlan purkit samasta paikasta josta nuo Maitokolmion omat purkit.
Onko tässä syy Vanhasen reaktioon?
"Valio tuki kepua tuhansilla euroilla viime eduskuntavaaleissa"
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Valio tuki kepua tuhansilla euroilla viime eduskuntavaaleissa/1135253541674?ref=rss