onks kellää tääl hajuu paljo tatuoinnit noi suurin piirtein maksaa? ja saako alaikäinen ottaa? ja missä olis hyvii/edullisii paikkoi? onks jollai kokemust tulehduksist/vanhemmilta salailusta? kaikkee infoo vaa, kiitos!!
tatuoinneista?
4
266
Vastaukset
- jenhjetnebn
tatuoinnit maksaa yleensä noin 60e ja siitä ylöspäin. Isosta kuvasta saa pulittaa useita satoja. Usein alaikäisen mukaan tarvitaan vanhempi, tai ainakin joku lupalappu(ei, älä ala väärentelemään, ei mee läpi)
itelläni on yks tatska, eikä mitää tulehuksia tms oo ollu. enkä oo kuullu että tutuillakaan olis ollu. en suosittele vanhemmilta salailua, kyllä se niille ennen pitkää selviää.
suosittelen odottamaan että oot täysi-ikänen, niin ei tarvi vanhemmilta salata ja oot sitten varmasti miettiny sitä loppuun asti. se kuva on meinaa siinä sitte loppuelämäs.- tatuointitantta
kyseessä ei ole mikään teinikapinointi, joten en tarvitse ketään moralisoimaan tekemisiäni. mistä tiedät että väärennys ei mene läpi?
- hfkysyjk
tatuointitantta kirjoitti:
kyseessä ei ole mikään teinikapinointi, joten en tarvitse ketään moralisoimaan tekemisiäni. mistä tiedät että väärennys ei mene läpi?
no se vaa väittää nii, menee ne läpi. ainaski mulla meni
- mhg7
hfkysyjk kirjoitti:
no se vaa väittää nii, menee ne läpi. ainaski mulla meni
Odota suosiolla täysi-ikään asti.
Itselläni yläselän kokoinen itämainen kuva. Maksoi tonnin luokkaa. Ei väliä onko värillinen vai musta-valkoinen, ainakin missä minä kävin olisi musta-valkoinen maksanut saman verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2442044- 841228
- 901067
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm1171045- 123850
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87847Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa101809- 121771
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante124716- 23701