Torstai-iltana 1.4.2010 aion katkaista reilun kolmen viikon selvän kauteni! Jos muuten pysyn juomattomana noin pitkän ajan, on kyseessä ennätykseni vuosikausiin!
Odotan huhtikuuta
Huhtikuuuuggyh
3
226
Vastaukset
Olet siis ajatellut aloittaa raittiutesi huomenna, torstaina! Merkittävän suuri osa raittiuksista aloitetaankin "huomenna". Suosituin raitistumisajankohta on kuitenkin "ensi maanantaina".
- Sössös
Turha sitä on odottaa. Jatka vaan juomista.
- kestää
ja mieti vain miten ihanalta se sitten tuntuu taas. Sen voimalla voit hyvin olla tuon todella lyhyen ajan selvänä ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75703
- 50587
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381