onko joku ottanut jo prioriteetti BETA päivityksen? onko siitä ollut apua vai onko tullut ongelmia?
minulla pätkiminen pahenee kokoajan sillä enää on vaikeata olla kahdellakaan koneella netissä.
minulla pätkiminen pahenee kokoajan sillä enää on vaikeata olla kahdellakaan koneella netissä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
minun on pitänyt ottaa se päivitys, mutta en ole löytänyt päivitystä koska huawein sivut on niin sekavat ja vaikeita tulkita ettei sieltä mitään löydy.
huawein päivitys palvelimella terminal ei ole ainakaan mitään prioriteetti päivitystä. soittelin tästä asiasta myös saunalahteen ja käskivät vain kääntymään huawein puoleen.
huawei julkaisi prioriteetti BETA päivityksen 1.3, mutta veti sen pois jakelusta koska päivitys sisälsi vakavia puutteita ja ongelmia käyttöjärjestelmälle. BETA versio ei siis tule enää yleiseen jakeluun vaan täytyy odottaa toukokuun 24 päivään että FULL versio ilmestyy. jos keskustelun aloittajalla on todellakin pahoja ongelmia netin käytössä niin ainut keino olisi lisätä nopeutta esim 2 megaan niin varmasti pysyy kaksi konetta toiminnassa.
minä latasin sen betan silloin kun se ilmetyi ja se oli virhe sillä sen jälkeen ei toiminut netti laisinkaan vaan piti tikku viedä huoltoon ja siellä palauttivat päivityksen.
asun Rovaniemellä ja nyt viimeisen viikon aikana on pätkiminen mennyt aivan kamalaksi eli ei pysy kaksi konetta ollenkaan netissä yhtäaikaa. saunalahdelle olen ollut yhteydessä ja vikailmoitus on lähtenyt, mutta vastausta ei ole tullut ja aikaa kulunut nyt neljä päivää.
minulla on sellainen ongelma että kahden koneen kanssa ei toimi netti ollenkaan ja yhden koneen kanssa pätkii. olen ajatellut nostaa nopeutta jotta pääsen ongelmasta eroon.
mikäköhän siinä on että kun soittelin saunalahteen ja kysyin tästä päivitys asiasta niin eivät tienneet mitään? sanoivat vaan että huawei on vastuussa päivityksistä. eikös operaattorin pitäisi olla vastuussa päivityksestä eikä laite valmistajan?