hakatsu on reilujen spurgujen aluetta.
hakatsulle muuttava?
17
743
Vastaukset
- ei spurgu
termiä sgurpu, sanokaamme reilusti vaan pultsari!
- hamppuhamppi
Haka-alueen kovastipuhuttu huumeongelma ? Hyvinkö jaksaa ja voi paksusti ?
- Assfg
Onnea muuttoon!
- hakatsulla_nähtyä
Reilu nelikymppinen spurgu tarjosi veloituksetta vajaalle viisikymppiselle spurgulle röökin. Tämä ei kiittänyt.
- Assfg
Tätä vähän epäilen voiko olla näin törkeä ihminen?
- Zen91
Hakatsulla on oikeestaan ihan rauhallista nykyään, alkaa nätkillä olla pahempaa. Ikinä ei tiedä kun aamulla herää, onko joku jostain syystä pahasti suuttunut roskakatokselle ja tuikannut sen tuleen, tai onko auto vielä siinä mihin sen edellisenä iltana on jättänyt 😃 mut silti sitä vaan täällä viihtyy 😄
- Tuttujaon
Miten niin alkaa olla pahempaa! Nätkillä on huomattavasti rauhallisempaa kuin 5-10v sitten ja hakatsu on kun kukkaiskehto verrattuna menneisiin vuosikymmeniin.
- hakarulez
Hakalla on mukavoo paras paikka koko SLN!!
- näinsemeneepi
Olen joskus kulkenut Haka-alueen läpi. Alue näytti rauhalliselta, jopa idylliseltä. Kerrostalot sulautuvat hyvin mäkimaisemaan. Ajattelin: Kyllä täällä voisi asua!
- Kylmäparakkikylä
Rauhallista on kyllä mutta se eristetty neuvostoliittolainen betoni helvetti ahdistaa
- Kokemustariittää
Otetaan muutama esimerkki! Ravikuja, kuusniementie, telakkatie, kaartilantie, veteraanintie, kangasvuokontie, otavankatu ja monet muut jatkoksi! Ei täällä enää ole selkeästi erottuvaa aluetta, omakotitaloalueet ovat erikseen mutta vuokrakohteissa löytyy sekä huonoja että hyviä, riippumatta sijainnista.
- Catsinthecradle
Jokaisessa kaupungissa on oma urbaani Bronxinsa ja Savonlinnassa se on Hakatsu. Betoniviidakko, missä alakulttuurit saavat kukkia.
- 381
Jos ette huomanneet niin aloitus on vuodelta 2010.
Mitteepä tuo haetannoo:D Tulloopahan vähä semmosta aijjallista perspektiivijä tähännii aehheesseen:D:D
- Skitsofrenia_jyrää
tiälläsitäkirjutettaan kirjoitti:
Mitteepä tuo haetannoo:D Tulloopahan vähä semmosta aijjallista perspektiivijä tähännii aehheesseen:D:D
Sinä Pia ja asiallinen perspektiivi eivät sovi samaan yhteyteen.
- epänormaalia
Niin näyttää jyräävän....sinulla. Mikä ihmeen pakkomielle sinulla on jostain Piasta. Mene jo hoitoon!
- Pia_hei
epänormaalia kirjoitti:
Niin näyttää jyräävän....sinulla. Mikä ihmeen pakkomielle sinulla on jostain Piasta. Mene jo hoitoon!
Eikö sinusta saisi tänne mitään kirjoittaa, Pia? Itse kuitenkin kommentoit omalla sekopäisellä tyylilläsi kaikkeen mahdolliseen. Mäntyharjun keskusteluissa sinua on kyykytetty jo niin pahasti että olet vähän hiljentynyt mutta Lieksassa on täysi rähinä päällä. Onneksi tietävät sinut ja skitsofreniasi jo hyvin ja osaavat suhtaantua sinuun oikein. Se on nimittäin tehokas jarru sekoilulle kun trollin nimi ilmestyy vähän väliä palstoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143655Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141621Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141498Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181376Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2891342Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi201211Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy73902Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti11847Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113832Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60789