Linnatuulessa tervakosken ja turenkingin välillä(tie E12) liikkuu aamuyöllä ahdistelija harmaalla peogeot?henkilö autolla.
Henkilö ehdottelee sopimattomia naisille että miehille ja tunkeutuu vessoihin!Asiasta tehty rikosilmoitus.
olkaa ihmiset valveilla jos liikutte niillä main.Henkilö on ilmeisesti rengosta. Henkilöstä on myös valvontakamera kuvaa.
asiasta tietävät kirjoittakaa...
Henkilö ehdottelee sopimattomia naisille että miehille ja tunkeutuu vessoihin!Asiasta tehty rikosilmoitus.
olkaa ihmiset valveilla jos liikutte niillä main.Henkilö on ilmeisesti rengosta. Henkilöstä on myös valvontakamera kuvaa.
asiasta tietävät kirjoittakaa...
Vastaukset 6
Vanhimmat
valvontakamerassa?? Onko kaikki aina Rengosta?
jos rikosilmoitus tehty miten poliisi ei tee mitään,pitäisi nähtävästi ottaa laki omaan käteen,kiitos kun varoitit muita.
Millanen pösö? 205 vai joku muu? Minkä näkönen tyyppi mies vai nainen? Erityistuntomerkkejä?Vanhakin?
Ettei olis sama joka kouluaisia ahdisteli yhdessä vaiheessa tuolla Turengissa?
50-60 vuotias mieshenkilö.Noin 185-190cm pitkä.Normaali vartaloinen.Silmälasit.
Toisinaan tummiin pukeutunut.Autosta ei ole tarkempaa tietoa kuin että vanha peugeot.
Rekisterinumero on tiedossa.Laitan sen tänne kun tulee omaan tietoon.Voi sitten halukkaat mennä...jututtaan.
Siintä on tosiaan kamerakuvaakin jo.Ja ilmeisesti se on laitettu jo nettiinkin koska poliisi ei tällaisesta liiemmin ole innostunut.
Pitää tehdä veres kiinniotto, eli heti kun tällainen tyyppi todistettavasti ahdistelee välitön soitto hätänumeroon. Takuulla alkaa kiinnostamaan.
Verekseltäänhän se tarvis sieltä poimia.
No kyllä se ennemmin tai myöhemmin siintä kiinni saadaan mikäli touhujaan jatkaa.
Linnatuulessa vaan sattuu olemaan oma vaimo töissä niin silloin se kiinostaa minuakin.