Kaverini, varakkaan perheen ainoa poika on saanut tarpeekseen ainaisista valituksista jotka johtuvat öisistä kemuista. Koko ikänsä asunut Helsingin ydinkeskustassa, nyt vannoo muuttavansa vaikka jonnekin "vitun Vantaalle", sanatarkka lainaus, jos siellä saa omakotitalossa mellastaa miten huvittaa.
Ei kai se ihan noinkaan taida olla, meinaan ainakaan kesällä jos on kaikki ovet ja ikkunat auki ja aamuyöllä rokki räyhää täysillä, voi naapurisopu olla sielläkin kovilla. Miten on palstan omakotiasujat, voiko omakotitalossa viettää villejä juhlia viikkokaupalla, ei naapurit tule poskeaan soittamaan?
Ei kai se ihan noinkaan taida olla, meinaan ainakaan kesällä jos on kaikki ovet ja ikkunat auki ja aamuyöllä rokki räyhää täysillä, voi naapurisopu olla sielläkin kovilla. Miten on palstan omakotiasujat, voiko omakotitalossa viettää villejä juhlia viikkokaupalla, ei naapurit tule poskeaan soittamaan?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta poliisi voi tulla rauhoittamaan jos kovin villiksi menee,juhlia saa,mutta häiriötä ei saa tuottaa.jos haluaa juhlia,niin muutta vähän pojoisemmaksi mistä ostaa 20hehtaaria maata ja laittaa sen keskelle mökin missä remuaa.
Oletteko tosiaan ostaneet mökin jostain helevetin läheltä naapuria. Ei se ole elämää aivan sama kuin asusi rivarissa, älkää hyvät ihmiset menkö lankaan jos oikeesti haluatte rauhaa ja remuta niinkuin tykkäätte näin se pitää olla ok-talossa. Esim:jos meet pihalle ja karjaset perkele ja naapuria ei tarvii miettiä silloin asut vapaasti etkä ahdistu.Jos sattumoisin joutuisin asumaan slumissa jossa naapurit möykkäis niin ei kuule kauaa möykkäis asuuin aikoinaan hesan hämeentiellä kerros kolhoosissa työni vuoksi jonka firma maksoi.Erään kerran sattumoisin kaveri huuteli ja jopa malaili käytäsvissä nuori kolmenkympin tietämillä,eipä mennyt järki päähän. Otin muulia pikkasen kiini ja heitin sen kirjaimellisesti vaakasuorassa kadulle saatoi mennä turparuvelle.En moisena hampparina olisi viittinyt urputtaa kun kokoahan mulla jonkin verran on. Toki ei se koko sano mitään vaan sisukkuus ja tempperamentti.Kaveri ei tajunnut että vastassa on nyt mies Ei muuli ,se oli oli oikeestaan kuin kuin höyhen N:90kg .Kaveri ei tiennyt vaan että tämä poika on nostanut pään päälle 195kg, maastaveto 335kg,penkkipunnerrus 245kg.Mutta kyyti oli raikas eikä kaveria sen koomin nähty rapuissa ja mummot oli tyytyväisiä.
Poliisit aina silloin tällöin tulee paikalle mutta sitten vaan volyymiä pienemmällä. Osakkeen voi taloyhtiö ottaa haltuunsa meluamisen takia mutta omakotitalosta ei tarvitse lähteä mihinkään, eivät voi mitään!