Heij!!

Niiskuneiti 87

Mistä saisi hankittua SALVIAA? tietääkö joku?
siis ei mitään siemeniä vaan niitä yrttejä?

taitaa olla aika harevinainen suomessa..
kiitosss :)

3

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niiskuneiti 87

      ja osaakirjottaa.com

      • salvia vaan

        Katseleppa nyt vain markettien hyllyiltä, kyllä niissä on ollut.


    • pannaan

      Jos luet näitä salvianpolttajien kirjoituksia, joita netissä näkyy, niin huomaat, että salviasta saa harvemmin kunnon "pärinöitä" vaan yleensä vain päänsäryn ja pahan mielen. Samoin hampunsiemeniä harvemmin kysellään hampppunarun kasvatukseen. Koiruoholla saa ainoastaan puupalttoon eikä cannabis-viinasta saa kuin keveän lompakon taskuunsa.

      Salvia on parasta sianlihan mausteena, hampunsiemeniä ei nykyihminen tarvitse, thujoni absintissa on nuorisolegendaa, koiruoho on lujasti myrkyllistä ja cannabispiparit kuuluvt Alice B Toklasin menneisyyteen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      466
      6624
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      195
      3952
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2060
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      139
      1476
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    8. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      82
      1148
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1105
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe