(map)

imuilman

mulla 440 2.0i vm93/94 kylmänä toimii lämpösenä sammuilee miten sattuu. vikakoodi näyttää vain 1-1-1 kylmänä sekä lämpösenä.että mikäköhän mahtas riivata? mm. tämä map anturihan tuntunut näissä kettuilevan mutta missä se siellä on? kiitollinen oisin jos neuvoja sais!

3

621

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgerg

      nii piti viel sanoo et tänään käytin tyhjäkäynnillä lämpöseks ni kylmänä kävi hyvin mut lämmettyään alko vähä röpöttää tyhjä käynnillä ja pienillä kierroksilla.

    • vvs,

      Suosittelen katsomaan volvolandia.com

      Tässäkin on monta vaihtoehtoa missä tuo sun volvo kusee...

    • hdfh

      tossa taas voleksia käynnistelin ja taas kylmänä kävi ni helevetin hyvin lämmettyään tyhjäkäynnillä rupes röpötteleen ja otin sitte map anturin liitimen irti ja pirssi sammu.liitin takas jonka jälkeen ei enää meinannu saada käyntiin lähti kuiteski juuri jajuuri mutta röpötteli iha ..tusti ja puski aika paksua harmaata savua putkesta! katoin vikakoodit ja anto 1.2.1 1.2.2 ja 2.2.2 joo ruvettava varmaan vaihtaan kyseiset anturit mutta mitähä se toi rele meinaa? tekee semmosen et virrat jää hetkeks päälle pois kytkemisen jälkeen. ja mistähän noita antureita löytyy? keski-suomesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe