(map)

imuilman

mulla 440 2.0i vm93/94 kylmänä toimii lämpösenä sammuilee miten sattuu. vikakoodi näyttää vain 1-1-1 kylmänä sekä lämpösenä.että mikäköhän mahtas riivata? mm. tämä map anturihan tuntunut näissä kettuilevan mutta missä se siellä on? kiitollinen oisin jos neuvoja sais!

3

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgerg

      nii piti viel sanoo et tänään käytin tyhjäkäynnillä lämpöseks ni kylmänä kävi hyvin mut lämmettyään alko vähä röpöttää tyhjä käynnillä ja pienillä kierroksilla.

    • vvs,

      Suosittelen katsomaan volvolandia.com

      Tässäkin on monta vaihtoehtoa missä tuo sun volvo kusee...

    • hdfh

      tossa taas voleksia käynnistelin ja taas kylmänä kävi ni helevetin hyvin lämmettyään tyhjäkäynnillä rupes röpötteleen ja otin sitte map anturin liitimen irti ja pirssi sammu.liitin takas jonka jälkeen ei enää meinannu saada käyntiin lähti kuiteski juuri jajuuri mutta röpötteli iha ..tusti ja puski aika paksua harmaata savua putkesta! katoin vikakoodit ja anto 1.2.1 1.2.2 ja 2.2.2 joo ruvettava varmaan vaihtaan kyseiset anturit mutta mitähä se toi rele meinaa? tekee semmosen et virrat jää hetkeks päälle pois kytkemisen jälkeen. ja mistähän noita antureita löytyy? keski-suomesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4300
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4067
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3716
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3551
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3341
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      84
      2916
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2334
    Aihe