(map)

imuilman

mulla 440 2.0i vm93/94 kylmänä toimii lämpösenä sammuilee miten sattuu. vikakoodi näyttää vain 1-1-1 kylmänä sekä lämpösenä.että mikäköhän mahtas riivata? mm. tämä map anturihan tuntunut näissä kettuilevan mutta missä se siellä on? kiitollinen oisin jos neuvoja sais!

3

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgerg

      nii piti viel sanoo et tänään käytin tyhjäkäynnillä lämpöseks ni kylmänä kävi hyvin mut lämmettyään alko vähä röpöttää tyhjä käynnillä ja pienillä kierroksilla.

    • vvs,

      Suosittelen katsomaan volvolandia.com

      Tässäkin on monta vaihtoehtoa missä tuo sun volvo kusee...

    • hdfh

      tossa taas voleksia käynnistelin ja taas kylmänä kävi ni helevetin hyvin lämmettyään tyhjäkäynnillä rupes röpötteleen ja otin sitte map anturin liitimen irti ja pirssi sammu.liitin takas jonka jälkeen ei enää meinannu saada käyntiin lähti kuiteski juuri jajuuri mutta röpötteli iha ..tusti ja puski aika paksua harmaata savua putkesta! katoin vikakoodit ja anto 1.2.1 1.2.2 ja 2.2.2 joo ruvettava varmaan vaihtaan kyseiset anturit mutta mitähä se toi rele meinaa? tekee semmosen et virrat jää hetkeks päälle pois kytkemisen jälkeen. ja mistähän noita antureita löytyy? keski-suomesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      1902
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1306
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      973
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      98
      928
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      87
      822
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      91
      670
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      600
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      544
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      517
    10. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      237
      458
    Aihe