(map)

imuilman

mulla 440 2.0i vm93/94 kylmänä toimii lämpösenä sammuilee miten sattuu. vikakoodi näyttää vain 1-1-1 kylmänä sekä lämpösenä.että mikäköhän mahtas riivata? mm. tämä map anturihan tuntunut näissä kettuilevan mutta missä se siellä on? kiitollinen oisin jos neuvoja sais!

3

621

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgerg

      nii piti viel sanoo et tänään käytin tyhjäkäynnillä lämpöseks ni kylmänä kävi hyvin mut lämmettyään alko vähä röpöttää tyhjä käynnillä ja pienillä kierroksilla.

    • vvs,

      Suosittelen katsomaan volvolandia.com

      Tässäkin on monta vaihtoehtoa missä tuo sun volvo kusee...

    • hdfh

      tossa taas voleksia käynnistelin ja taas kylmänä kävi ni helevetin hyvin lämmettyään tyhjäkäynnillä rupes röpötteleen ja otin sitte map anturin liitimen irti ja pirssi sammu.liitin takas jonka jälkeen ei enää meinannu saada käyntiin lähti kuiteski juuri jajuuri mutta röpötteli iha ..tusti ja puski aika paksua harmaata savua putkesta! katoin vikakoodit ja anto 1.2.1 1.2.2 ja 2.2.2 joo ruvettava varmaan vaihtaan kyseiset anturit mutta mitähä se toi rele meinaa? tekee semmosen et virrat jää hetkeks päälle pois kytkemisen jälkeen. ja mistähän noita antureita löytyy? keski-suomesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      152
      853
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      726
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      718
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      603
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      41
      601
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      536
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      515
    10. 26
      511
    Aihe