mulla 440 2.0i vm93/94 kylmänä toimii lämpösenä sammuilee miten sattuu. vikakoodi näyttää vain 1-1-1 kylmänä sekä lämpösenä.että mikäköhän mahtas riivata? mm. tämä map anturihan tuntunut näissä kettuilevan mutta missä se siellä on? kiitollinen oisin jos neuvoja sais!
Vastaukset 3
- tgerg
nii piti viel sanoo et tänään käytin tyhjäkäynnillä lämpöseks ni kylmänä kävi hyvin mut lämmettyään alko vähä röpöttää tyhjä käynnillä ja pienillä kierroksilla.
- vvs,
Suosittelen katsomaan volvolandia.com
Tässäkin on monta vaihtoehtoa missä tuo sun volvo kusee... - hdfh
tossa taas voleksia käynnistelin ja taas kylmänä kävi ni helevetin hyvin lämmettyään tyhjäkäynnillä rupes röpötteleen ja otin sitte map anturin liitimen irti ja pirssi sammu.liitin takas jonka jälkeen ei enää meinannu saada käyntiin lähti kuiteski juuri jajuuri mutta röpötteli iha ..tusti ja puski aika paksua harmaata savua putkesta! katoin vikakoodit ja anto 1.2.1 1.2.2 ja 2.2.2 joo ruvettava varmaan vaihtaan kyseiset anturit mutta mitähä se toi rele meinaa? tekee semmosen et virrat jää hetkeks päälle pois kytkemisen jälkeen. ja mistähän noita antureita löytyy? keski-suomesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861603
- 851362
- 1041058
- 48909
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10800Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105637Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30631Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577