Juupa juu.

Ei ne isot ryhmäkoot, vaan ne typerät hoitajat.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2033167
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Isäni unohti minut ja veljeni Helsingin rautatieasemalle ja lähti itse autolla kotiin. Vasta puolen tunnin kuluttua huomasi unohduksensa, ja siellä me pikkureppanat seisoimme ja ihmettelimme, eikä käynyt onneksi mitenkään.

Äänestä

lähteneet kilometrin päässä olevaan kauppaan autolla? Vähän kyllä epäilyttää!
Tai sitten tuo lapsiporukka on nopeaa kulkemaan jos unohdettu 3vuotias ehti olla vain 10min yksin... Sehän tekee 5min suuntaansa kun matka oli sama tulomatkalla. Tietysti hoitaja yksin kulkee matkan nopeammin(menomatka 7min&tulomatka 3min?), mutta ehdottaisin vilpittömästi tätä koko porukkaa olympiavalmennettaviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


24 kirjoitti:

Ei ne isot ryhmäkoot, vaan ne typerät hoitajat.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2033167

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu