Jo on kumma, kun eivät saa riittävästi väkeä palkattua siihen ajanvaraussysteemiin. Joka ikinen kerta, kun tuohon puljuun soittaa, niin aina joutuu jonottamaan ja kuuntelemaan pilipalimusiikkia. Onhan tuokin tapa kiusata ihmisiä, mutta rajansa kaikella.
Armilan terveyskeskus
14
3895
Vastaukset
- ...
On sulla murheet...Vali vali vali vali...Ole onnellinen että saat soittaa sinne!
- niiinvain
Soitin ajanvaraukseen ja odotin 40 min ja enkä ees saanu lääkäri aikaa,kun hoitajan mielestä en ollut tarpeeksi kipeä.Yksityiselle menin ja paha poskiontelotulehdus oli..
- melkoista meininkiä
niiinvain kirjoitti:
Soitin ajanvaraukseen ja odotin 40 min ja enkä ees saanu lääkäri aikaa,kun hoitajan mielestä en ollut tarpeeksi kipeä.Yksityiselle menin ja paha poskiontelotulehdus oli..
juuri on, kun arvauskeskuksen hoitajat leikkivät itse lääkäriä. Kaverinikaan ei saanut hoitajalta aikaa eikä sairaslomaa kuin päivän, vaikka ramppasi kyseisessä paikassa 3 viikkoa. Viimein kun hän meni yksityiselle, niin sai viikon sairaslomaa ja hänellä oli paha keuhkoputken tulehdus...toiselle ystävälleni hoitaja oli sanonut: soita kriisipalveluun lääkärille ei nyt ole aikoja.
- ...
niiinvain kirjoitti:
Soitin ajanvaraukseen ja odotin 40 min ja enkä ees saanu lääkäri aikaa,kun hoitajan mielestä en ollut tarpeeksi kipeä.Yksityiselle menin ja paha poskiontelotulehdus oli..
Hoitajan toiminnasta voi valittaa ylihoitajalle, mikäli siitä ei ole apua, voi turvautua vaikka hallintokanteluun.
- AGranori
... kirjoitti:
Hoitajan toiminnasta voi valittaa ylihoitajalle, mikäli siitä ei ole apua, voi turvautua vaikka hallintokanteluun.
Ei taida ylihoitajia enää olla olemassa kun on tuo sote piiri. Ainakin näin olen kuullut.
- Potlas
Nimi: JUHA OLAVI PAANANEN
Syntymävuosi: 1959
Rekisteröintinumero: 00103071288
Oikeudet: lääkäri
Ammatinharjoittamisoikeutta on rajoitettu. Lisätietoja Sosiaali- ja terveysalan lupa- ja valvontavirastosta, puhelin 0295 209 550.
Mitäs tämä on tehnyt?- selviää helposti
Soita ja kysy?
- pileritaaamulla
en kyllä menis.
nimittäin voit oikeasti miettä kumpi on sairaampi.
- ldkfkg
Tämmöiseksihän se on Suomessa mennyt. Köyhiä ei ole varaa hoitaa, ei ole varaa köyhällä itsellään eikä yhteiskunnalla.
Hoitaja saa riittää, jos hänkään ehtii. - sairaanhoitaja4
Armilassa on viidakon lait voimassa. Soittelin samasta asiasta monta kertaa ja aina sanottiin että soita huomenna tai parin päivän päästä uudestaan niin asia selviää. Jatkoin tätä yli viikon. Sitten ilmeisesti oli hoitsu vaihtunu puhelimen varressa, kun minulle sanottiin etten ole kuulemma kertaakaan soittanut asiasta ja mitään kirjausta ei ollut olemassa yhteydenotoistani. Annoin palautetta asiasta, mutta niitähän ei kukaan noteeraa, kun on tää eksote. Eksote = kukaan ei ota vastuuta mistään asiasta.
- ldkfkg
Kun ei ole kuitenkaan kaikkia varaa hoitaa, niin hoidetaan nyt ne jotka keritään ja sen verran kun keritään. Mitäs siinä muuta voi?
Erikoishoidot maksvat kymmeniätuhansia. Mistäs ne rahat otetaan? Lisääntyvä vanhusten määräkin pitäisi saattaa hautaan.
Ollako vai eikö olla, kas siinä pulma!
Paras olla sairastumatta. Eläkää terveellisesti ja harrastakaa liikuntaa. Tehkää positiivisia mielikuvaharjoituksia, ohjeita saatte heti vaikka netistä. - nähty on ja kuultu
Eksotessa kauniisti puhutaan toimintojen kehittämisestä. Kaikki sen kuitenkin tajuaa että homma tarkoittaa toimintojen supistamista. Jos et ole hengen hädässä ei tarvi paljon panostaa sellasen hoitoon. Sillonhan kukaan lakimies ei voi tulla sanomaan että on heitteille jätetty. Ainoastaan sellaiset joiden hoitamatta jättäminen veis raastupaan hoidetaan.
- tepi
Paskan lätinää... sanon minä. Omalla kohdalla palvelu pelaa moitteitta. Ilmoitan heille milloin tulen paikalle ja siellä keskustellessa tehdään päätökset jatkotoimenpiteistä. Kirjaimellisesti kävin hakemassa astmalääkityksen sanomalla että vituttaa tää katupöly siiteppöly sun muu pöly niin ei mennyt montaa tuntia kun oli jo laite kourassa ja henki kulkee taas.
- Anonyymi
Hoitajat myy vain omia koneitasi Karttula
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2283346- 592837
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I252463Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182461Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve721934Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841850Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401822Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191815Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911672Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli68994