Oih kun tuli nuoruus mieleen kun kävin ostamassa hai saappaat :)
Silloin farkkujen lahje laitettiin takaa sisään ja eteen roikkumaan, muistan salakuljettaneeni
saappaissa jopa viinaa discoon, pikkuinen taskumatti mahtui hyvin.... ikää oli silloin 14v
Silloin farkkujen lahje laitettiin takaa sisään ja eteen roikkumaan, muistan salakuljettaneeni
saappaissa jopa viinaa discoon, pikkuinen taskumatti mahtui hyvin.... ikää oli silloin 14v
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oli sellanen lituska,nokialaises mustassa oli kunnon korkopala,parempi kävellä.
Ovatko ne hyvät käyttää? Itsekin olen harkinnut, koska minun kumisaappaissa alkaa vetää jalkoja krampille. Vaikkei minulla olekaan paksuja pohkeita. Silti epäilen, että saappaan varret ei saisi koskettaakaan pohkeita ja siksi harkitsen myös haisaappaita.Tykkäätkö käyttää?
Tykkään käyttää, ostin isommat että mahtuu villasukka, tuntuvat tosi hyviltä jalassa vaikka korkoa ei ole.
on ollut joskus. Nyt on taas näköjään muodissa ja värejäkin aika kivoja.
Ostin uudet kumisaappaat, kun ajattelin, että kun tuo lumi sulaa, niin siinä se on sohjoa ja tarvitaan kunnon kumisaappaat.
Katselin niitä Hai-saappaita vaan sitten löysin eräästä kenkäkaupasta Hunter-nimiset ihanat ja laadukkaat saappaat. On kauniita englantilaisia luonnonkukkakuvioita, erilaisia. Enpä ole ennen noin kauniita kumisaappaita vielä löytänyt.
Kohta on mukava kulkea kauniilla saappailla jalkojen kastumatta:)).
oli koulussa kaikilla, silloin oli muotia myös pitkät takit ja iso metallinen vyönsolki siin takis ja kunnollinen takahalkio.
Hurahdin Hai-saaappaisiin. Ensin en noteerannut niitä ollenkaan, mutta mutta ovat tosi kätevät yleissaappaat vapaa-aikaan ja mökille. Nyt omistan kolme paria eriväisiä.
Onnea hyvä harrastusnukkukaa hyvin.
Kuin silloin ennen, kuin silloin ennen on kaikki hyvin taas.