kaverini kanssa joka on autoteknikko että pitäisi auto ostaa. Sanoin että noita sitikoita(C5) sitä saisi halvalla mutta mersuakin olen ajatellut. Tuttuni sanoi heti epäröimättä että osta mersu se on sentään auto sitikkaan verrattuna. No siten olen ollut kahden vaiheilla ostaako sitikka vai mersu. Tosi hienoja alle 100 tonnia ajettuja 2000-alun premium mersuja saisi 14-15 tonnilla. Preemiumia tekisi mieli mutta toisaalta se sitikan kaasunestejousitus houkuttaisi kyllä. Vaikea valinta.
Tulipa puhe
vaikea valinta
6237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mä en kysele kumminkaimoilta tai asiantuntijoilta, että minkä kikottimen hommaan. Hommaan sen, mikä miellyttää minua ja lompakkoani.
se minun mersuni sieltä Veholta, siinä on vasta 42000 km mittarissa, ei muuta vikaa kuin, että on huonompi kyyti kuin tässä C5:ssa ja talvella huono kulkemaan lumessa.
vähemmän vikoja kuin sitikassa ja saa paljon enemmän kateellisia katseita kuin sitikalla ajeassa. T. Nykyinen mersun omistaja
Oletko perustamassa automuseota kun olet ostamassa museoikäisia vaunuja?
kun tommoisia kirjoittelet.
eiköhän tuon saa rekisteriotteesta laskettua, tuon iän nimittäin. Tai sitten kysyy tietävämmiltä.