Mikä on paras öljy tai rasva joka sopii normaaliin hierontaan, esim urheiluhierontaan.
Hyvä hierontaöljy
7
6526
Vastaukset
- on hyvää
Tummeli on aika hyvää, vaikka tuntuu että se on paksua. Hieronnan aikana se notkistuu ja iho jää ihanan pehmeäksi
lyhytaikaiseen /paikalliseen hierontaan käy melkein mikä vaan perusrasvakin, mutta esim paksu voide on parempaa kuin ohut heti imeytyvä. mutta jos pitempään aiot hieroa/olla hierottavana niin sitten kunnon öljyt tarttee ollla. vauvaöljykin käy hyvin, mutta bodyshopista saa esim hajusteetonta hierontaöljyä ja ammattilaiset hankkii aina tuotteet tukusta, itsellä "kimppasopimus" yhden jalkahoitolan kanssa eli kun hän hankkii itselleen tuoteita, ilmoita sen mitä itse tarvitsen ja hän hommaa ne tukusta ja sitten noudan ne ja maksan hänelle suoraan. itse käytän ihan hajusteetonta saksalaista hierontaöljyä tai aloe veraa sis.hierontageeliä.
- kone rasvari
Kai siihen käy vaikka yleisrasva
- Naishieroja
Itse käytän luonnontuotetta, eli omia pillumehuja. Miehet ainakin tykkää!
- nokkelaa.
Naishieroja kirjoitti:
Itse käytän luonnontuotetta, eli omia pillumehuja. Miehet ainakin tykkää!
Varmasti hyvä keino, ja edullinen!
- Aromaterapia
sieltä voi löyttää iso valikoima www.karelhadek.fi
- 20- v tahkonnut
Jos voide jää iholle eikä sitä pestä pois niin se alkaa iholla härskiintymään ja haisee pahalle. Jos hierot paljon niin oman allergisen herkistymisen takia on syytä välttää kaikkia hajustettuja öljyjä. Kasvisöljyt ovat sellaisa ettei ne tuki ihohuokosia. Itse käytän tavallista ruokakaupan oliiviöljyä ta maapähkinäöljyä.
Herkistymisen takia on hyvä vaihdella ajoittain vaikkapa kahden eri öljyn välillä muutaman kuukauden välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006434
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303843törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283230Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701746- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46999Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879