Mistä saisin ostettua chichillan turun seudulta? Kellään myynnissä/mistä eläinkaupasta? =)
Chincilloja myynnissä Turun seudulla?
5
448
Vastaukset
- A
En suosittele chinchillan hankkimista eläinkaupasta. Eläin on varsin stressiherkkä ja käytösongelmia voi esiintyä eläinkauppayksilöillä. Chinchilla elää niin kauan, että parikymmenvuotisen kumppanin hankkiminen vähän kauempaa viralliselta kasvattajalta laadun takeeksi on enemmän kuin järkevää. Satakunnan seudulla on esimerkiksi useita kasvattajia. Katso slcry.net ja sieltä kasvattajat. Onnea chinchillan hankintaan!
- kesäksi kotiin
Etsin kahta chinchillaa uudeltamaalta, mutta kovin vaikeaa löytää koska, en halua eläinkaupasta ostaa, ja lisäksi ,haluan poikasia, kasvattajilla ei vaikuta tällä hetkellä olevan. Jos joku jolla myynnissä poikasia , ota yhteys sähköpostiini [email protected] .Voisin kauempaakin hankkia mutta ilman autoa ongelmallista.
- accd
Monet kasvattajat yhdistävät pariskuntia marraskuun näyttelyn jälkeen, eli näihin aikoihin pitäisi kyllä syntyä poikasia. Monet myös pystyvät järjestämään kyydityksiä, eli kannattaa reippaasti kysellä kaukaisemmiltakin kasvattajilta. Myös apulassa tuntuu aika usein olevan chinchilloja myynnissä. Onnea hankintaan!
- kesäksi kotiin
accd kirjoitti:
Monet kasvattajat yhdistävät pariskuntia marraskuun näyttelyn jälkeen, eli näihin aikoihin pitäisi kyllä syntyä poikasia. Monet myös pystyvät järjestämään kyydityksiä, eli kannattaa reippaasti kysellä kaukaisemmiltakin kasvattajilta. Myös apulassa tuntuu aika usein olevan chinchilloja myynnissä. Onnea hankintaan!
kiitos accd tyiedosta. jatkamme etsintää
- chinchinn
Hei! Minulla olisi myynnissä aikuinen naaras cincu. Ikää neidillä on 2 vuotta. Jos etsit vielä omaa palleroa niin laita vaikka sähköpostiosoitteesi! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1008751
- 474319
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021946Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html381516- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121180Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53887Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837