Nyt on selvitetty, mitä etua saa sijoitustuotteesta nimenomaan sillä, että liittyy wincapitaan. Tässä se tulee:
http://winclub-wincapita.blogspot.com
Kirjautuminen ei edellytä jäsenyyttä.
http://winclub-wincapita.blogspot.com
Kirjautuminen ei edellytä jäsenyyttä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mukava keskustalaisporvarillinen olo. Kiitos asiallisesta tiedosta.
...meni viimeksi tähänkin trollaukseen ja jopa palkittiin Wincapita pyramiidihuijauksen selvittämisestä.(toki on edelleen selvittämättä)
Nyt näköjään yritetään taasen ampua koko arsenaalilla, koska WISH WinCapita on erittäin ärsyttävä tosiasia eräissä piireissä, joita h-velipiireiksikin kutsutaan, voi miten läpinäkyvää ja lapsellista touhua, joka vain lisää jäsenten taistelutahtoa.
Täysin rehellisesti toimiva WISH WinCapita Oy on paha ja ärsyttävä piikki eräiden lihassa, mutta oliskikohan jo syytä antaa periksi ja alkaa siivoamaan niitä jälkiä, jotka johtavat sylttytehtaalle, ennenkuin käy käry ja kunnolla.
Tutkimuksemme mukaan täysin rehellisesti toimiva WISH WinCapita Oy on paha ja ärsyttävä piikki raha sukujen ja Suomenpankin lihassa!!!
Unto-Uolevi Ponttinen
Kansallinen Keskuskansleri, urologiatoimittaja ja mielenterveystyön harrastaja.
Joulupukin ja hiusrajayhdistyksen Etelä-Suomen kunnialähettiläs.
Euroopan Talousrikosuhrien Komitea
http://euroopantalousrikosuhrienkomitea.blogspot.com/
>perjantaina 12. maaliskuuta 2010
Pauli, en nyt oikein ymmärrä!?
Tässä videossa WISH Wincapita Oy:n hallituksen jäsen Pauli Tamppari kertoo EOK:n toiminnanjohtajan Jarmo Juntusen haastattelemana tienanneensa yli puoli miljoonaa vanhasta Wincapista valuuttakaupalla. Videolla Pauli Tamppari spesifisesti kertoo, ettei hän itse käynyt valuuttakauppaa, vaan Wincapita kävi hänen puolestaan.
Video, jossa Pauli puhuu niin totta kuin voi.
Nyt pitäisi kuitenkin uskoa, ettei Wincapita ole käynyt tai aio käydä valuuttakauppaa lainkaan? Miten Pauli asia nyt onkaan?
--------------------------
Te suolikaiset olette uskomattoman kovapäistä porukkaa ja uskotte ilmeisesti siihen, että kun jotakin valheellista väittämää eli siis retuuttelee olkiukkoa aikansa, niin simsala bim se muutuukin todeksi?
Todellinen elämä ei vain nyt satu toimivan niin, vaan sanoilla on aina merkityksensä ja niin myös Paulin sanoissa ei ole mitään ristiriitaa esim. EOK:n sanomisten kanssa, mutta en viitsi sitä sinulle opettaa, koska uskon, että yrität tahallasi luoda valheellisen illuusion, jolla lampaat ohjataan määrättyyn karsinaan.
Mene sinäkin Unto-Uolevi opettelemaan Columbon blogiin, miten asiat ovat ja ota myöskin mallia muutenkin
kuinka vedetään paljon luettua blogia, jota jäsenet arvostavat.
""Mene sinäkin Unto-Uolevi opettelemaan Columbon blogiin, miten asiat ovat ja ota myöskin mallia muutenkin
kuinka vedetään paljon luettua blogia, jota jäsenet arvostavat. ""
Tämä jää historiaan.
"mutta en viitsi sitä sinulle opettaa" =
En pysty antamaan mitään selitystä asiaan koska tiedän olevani väärässä
"-"mutta en viitsi sitä sinulle opettaa" =
En pysty antamaan mitään selitystä asiaan koska tiedän olevani väärässä -"
Mitä Winland rules tarkoitti, kun hän puhui noiden sanojen merkityksestä.
Siis heti alustahan on ollut kaikille jäsenille selvää, että Wincapita ei käynyt valuuttakauppaa jäsentensä rahoilla koskaan, eikä tule käymään ja tämähän oli sielä virallisilla sivuilla usein mainittu ohjeistus, kuten myös lehdistötiedotteesta sen löytää.Jos joku jäsen ei osaa ymmärtää lukemaansa, mikä ilmeisesti on myös pienessä mittakaavassa mahdollista, niin sille ei vaan voi mitään.
Sivuilla myöskin kerrottiin, että Wincapita sijoittaa osan saamistaan tuotoista valuuttakauppaan ja niin käsittääkseni on myös tapahtunut, mutta se on taasen toinen juttu ja Wincapitan ja offshoreyritysten välinen asia mikä ei kuulu ulkopuolisille, mutta tuotot ainakin olivat luvatun kaltaisia jäsenille, josta Paulikin kertoi.
Kerropa missä EOK on kertonut, että Wincapita ei sijoittanut omia rahojaan valuuttakauppaan? Eipä taida kuulua?