Jani Toivolan suositut työpajat jatkuvat Caisassa 24.3 ja 6.5. Työpajat sopivat myös adoptioasioista kiinnostuneille.
Työpajojen aiheina ovat kulttuurienvälinen kohtaaminen ja kommunikaatio sekä erilaisuuden kohtaaminen. Kansainvälistyvässä ja muuttuvassa Suomessa taito kohdata erilaisia kulttuureita ja kyky kääntää erilaisuus voimavaraksi ovat elinehtoja. Miten poistaa kommunikaation tieltä turhat pelot ja ennakkoluulot? Miltä tuntuu olla erilainen ja kuinka kääntää työyhteisön monenkirjavuus tuottavaksi voimavaraksi?
Koskettava, hauska ja elinvoimainen tarina suomalais-kenialaisen näyttelijä-yrittäjä Jani Toivolan elämästä. Matka kuljettaa meidät aina Helsingin lähiöistä Kenian syvään viidakkoon.
Vetäjä: Jani Toivola.
Kielet: Suomi ja englanti.
Hinta: 15 €/hlö tai 20€/perhe.
Tiedustelut ja ilmoittautumiset molempiin työpajoihin: Oge Eneh, oge.eneh(a)hel.fi
Aika 24.3.2010 klo 13-16 TAI 6.5.2010 klo 10-14
Paikka: Kulttuurikeskus Caisa, Mikonkatu 17 C (olohuone)
Jani Toivolan työpajat Caisassa
Kaikki mukaan!
0
369
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275