Mitä pyydän 4 hv:n Mercury-perämoottorista...

Moottori (vm. -91) on vähän ajettu, aivan kuin uusi. Mitä tuollaisesta kehtaisi pyytää?
31102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse juuri 4,5 hv mercuryn vm.85 260e hintaan.

Äänestä

Mulla on mökilla 4hv Mercury ollut vuodesta -88 ja imettelen sen uskomatonta kestoa. Ikinä en ole sitä huoltanut silti se toimii edelleen moitteetta. Olin jotain 15 v, kun sen mutsilta ruinasin ja sen jälkeen pelkkää ajoa. Olen havainnut merkin täydellistä aliarvioimista täällä suomessa mikä on käsittämätöntä ...ja juu, ajattelin tehdä täydellisen huollon tänä kesänä - tiedoksi herneen nenää imasseille.

Minä en ainakaan alle 400€ (en silläkään) myisi omaani.

Äänestä
  • Taitaa olla noi pikku merkkarit jo tuon ikäsenä ollaTohatsun tekoa, eli Japanilaista laatua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen kirjoitti:

Moottori (vm. -91) on vähän ajettu, aivan kuin uusi. Mitä tuollaisesta kehtaisi pyytää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu