Kaikki narkkarit voisi viedä laiva kyydillä ahvenanmaalle vetämään huumeita niin arvon Suomenneidon sisäpuolella asuvat saisivat nauttia elämästään ilman huumenarkkareiden aiheuttamia häiriötekijöitä.
Narkkarit yhteiskunnan pohjasakkaa
Suomalainen
41000
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannatan pakkoeutanasiaa narkkareille
Minä kannatan tyhmien henkilöiden, jotka eivät osaa perustella mielipiteitään, kivesten säteilyttämistä uraani-isotoopilla. Kivesten siksi, että tyypillisesti ko. henkilöt ovat nuoria MIEShenkilöitä. Se, että he ovat nuoria, tarkoittaa, että he aikuiseksi kasvettuaan saattavat omata itsenäistä ajatuskykyä. Mutta normaalisti niin ei käy. Ja ajatuskykyisiä ihmisiä tämä maa tarvitsee, jotta kapitalismin ihanuus, BKT, nousee. Noin. Ajatuskyvyttömät ihmiset ovat maapallon syöpä. Nyt olen perustellut mielipiteeni, jonka mukaan idioottien kivekset ovat säteilytettävä uraani-isotoopilla. Yrittäkääpä te ajatuskyvyttömät perustella yksikin mielipiteenne.
Btv, tässä demokratiassa on se vika, että ihmiset pääsevät äänestämään asioista, joita heillä ei ole mitään edellytyksiä ymmärtää. Pahimmillaan jotkut eivät ymmärrä yhtään mitään. Silti heillä on tasavertainen oikeus äänestää. Siksipä kansanedustajatkin edelleenkin harjoittavat idiotismia päihdelainsäädännön suhteen.
Heps,ketä mielestäsi on narkkarit? Onko yhden jointin viikossa vetävä korkeapalkkaisessa työssä käyvä 20 -40 v. nainen/mies mielestäsi narkkari? Vai onko kerran vuodessa 5 essoa vetävä 25 vuotias opiskelija/teknopoika narkkari. Vai onko päivittäin alkoholia/kovia huumeita käyttävä nainen/mies narkkari. Mielestäni tuon päivittäisen käytön lähinnä voi näistä luokitella narkomaaniseksi.
jokainen niistä on heikko ja avun tarpeessa. jokainen heistä tarvitsevat tukea, jokaiselle heistä on tapahtunut jotain kamalaa, jokainen heistä on yksinäinen, jokainen heistä on hyljeksitty, mutta kukaan heistä ei ole pohjasakkaa!itse vihaan huumeita koska ne veivät veljeni ja isäni. ei ne ihmiset ole pahoja vaan ne huumeet!jokaisella heistä on ollut tulevaisuus ja unelmia mutta jostain ihmeen syystä ne ovat sirtuneet, ja minun mielestä jokaista heistä pitää kohdella ihmisenä kuten meitä muitakin, heistä varmasti jokainen on yrittänyt saada apua ja yrittänyt lopettaa, mutta hoitoonkin pääsy vaati kolmenviikon jaksoa psykiatrisella osastolla (siellä on kuulemma yhtä helvettiä) ennen kuin pääse itse hoitoon. jokainen heistä tarvitsee vain rakkautta ja tukea niin paljon kuin mahdollista.