olisin kiinnostunut menemään pekingissä eläintarhaan.paljonko maksaa sisään ja paljonko aikaa kannattaa varata? mikä metrolinja? saako kiinasta hyvää shamppanjaa(juhlat perillä) esim mumm vai nappaanko pullon suomesta tai amsterdamin kentältä mukaan?
Vastaukset 4
- KiNukIt
Hintaa en muista, mutta kallis se ei ole. Samassa yhteydessä oleva aquarium on vähän kalliimpi, mutta kerranhan se kirpasee. Alue on aika iso, joten varaa reilusti aikaa. Taksillakin pääsee, eikä sekään ole hinnan kiroissa. 10e ajat jo toiselle puolle kaupunkia.
- Timopekka
Pääsylipun hinta ei ole paljoa, alue on parissa tunnissa nähty pandoineen.
Skumpan ja muunkin alkoholin suhteen kannattaa varautua "meio"-kommentteihin.
Paikallista pontikkaa ja kaljaa saa mutta muiden "länsimaisten" juomien saatavuudessa usein ongelmia.
Hyvät hotellit ja supermarketit toimii niiden suhteen.- demumskis
eli esim saako carrefourista shamppista?
- ailesa
demumskis kirjoitti:
eli esim saako carrefourista shamppista?
siinä eläintarhan metroaseman tienoilla on kuulemma joku tukkutori josta saa halvalla samaa tavaraa kun helmimarketilta ja muista turistirysistä.onko se helppo löytää ja millä nimellä se tunnetaan? missä hinnoissa siellä liikkuu esim conversen tennarit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681016
- 58802
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46663
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko76597- 62589
- 28565
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35565Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559