MESSENGEReistä TIETÄVÄ!!!

HALUAN tietää miten saan toimimaan mns messenger servicen..

en voi kirjautua meseen, jos kirjaudun siinä sanotaa että syynä voi olla palveluun tai internet-yhteyteen liityvä ongelma.Varmista että olet yhteydessä internettiin.
olen kokeilut kaikki keinot saada toimimaan mut en ole saanut mikä paska mättää!!
8648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oletko päässyt joskus sinne kirjautumaan, elikkä mikä netti sulla on? Jos ei muu auta niin kokeile lisää/poista sovelluksessa korjata koko MSN Messenger niin pitäis auttaa ja päästä kirjautumaan. Mesessä ei ainakaan ole tällä hetkellä häikkiä kun itselläni on se auki.

Äänestä
  • meil on explorer netti..yritä just asetaa sitä paskaa 6.1 mesee mut ei onnistu..olen päässyt,se varmaan sillo poistu ku mää yritin asentaa uutta versioo (mesen uutta) nii sit vahingossa painasin peruuta nii se varmaan poistu eikä oo toiminu sen jälkeen!!olen poistanu ja yrittäny korjata mut ei auta...

    Äänestä

joo ei sinne messengerille aina pääse kun siellä on niin usein niitä päivityksiä...yksi syy myös on se että palomuuri voi estää pääsyn mutta silloin siinä kyllä lukee niin.

Äänestä

Mulla oli sama ongelma. Syynä oli se että selain (explorer) oli viallinen. Selaimen viallisuus taas johtui siitä että olin siivonnut konetta eräällä siivousohjelmalla hieman liian tehokkaasti.

En tiedä johtuuko sun ongelma samasta syystä? Voisit kokeilla ongelman korjaamista, lataamalla microsoftin sivulta explorerin korjauspäivityksen. Tämä tietenkin, jos sulla on explorer?

Äänestä

Parilla kaverilla on kans noita ongelmia... eivät pysty vahvistamaan nimeensä ja spostiosoitettaan jne vaikka se "vahvista"maili on tullut niiden spostiin... yksi ei pääse ollenkaan meseen, koska niiden internetpalveluntarjoajalla on jotain ongelmia (liian "halpa" yhteys heillä kuulemma operaattorin mukaan, kalleusluokka 2 tms)

Kato palomuurin asetukset, ettei se estä messengerin pääsyä nettiin. Jos ei toikaan onnistu niin kokeile ladata mesen uusi versio msn 6.1 (ossusta www.msn.fi).

Äänestä
  • miten se katotaan se ruton palomuuri asetukset?

    Äänestä

Tuo on aivan eri asia kun tuo ICQ kopio ja tsättiohjelma ^^
Jäi vain häiritsemään tuo.

Äänestä

Palomuuri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUAA.. kirjoitti:

HALUAN tietää miten saan toimimaan mns messenger servicen..

en voi kirjautua meseen, jos kirjaudun siinä sanotaa että syynä voi olla palveluun tai internet-yhteyteen liityvä ongelma.Varmista että olet yhteydessä internettiin.
olen kokeilut kaikki keinot saada toimimaan mut en ole saanut mikä paska mättää!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu